Tarih : 09.05.2021 - 10:13 Yorum : 0

Oğlundan kaçtı, ölümden kaçamadı

Uyuşturucu bağımlısı oğlunda kaçan anne yerleştiği kadın sığınma evinde kalbine yenik düştü.

Oğlundan kaçtı, ölümden kaçamadı

69 yaşındaki Nihal Baydar, uyuşturucu bağımlısı oğlundan gördüğü şiddet ve ölüm tehditleri sonrası canını akrabalarının yanına kaçarak kurtardı. Yaşadığı korku dolu anları anlatırken göz yaşlarına hakim olamayan anne Nihal Baydar, kadın sığınma evine yerleştirildi.

Oğlu M.A.D. tarafından daha önce yakılıp yıkılan evini tadilat ettirmek için gittiğinde yeniden oğlu ile karşılaşan anne, ölüm tehdidi alınca yakınları tarafından evden uzaklaştırıldı.

Olayın yaşandığı gün bir yakınının evinde kalan Baydar, ertesi sabah yeniden gittiği kadın sığınma evinde yaşadığı acılara dayanamayıp kalp krizi geçirdi. Yetkililer tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan Baydar, 25 Aralık Devlet Hastanesinde 3 gün süren yaşam savaşını kaybederek hayatını kaybetti.

Nihal Baydar gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatırken, "Benim Cenab-ı Allah canımı almasını istiyorum oğlum tarafından öldürülmek istemiyorum. Can korkum var her an için beni öldürebilir" demişti.

Öte yandan, Baydar’ın şikayeti üzerine gözaltına alınan oğlu M.A.D.'nin evden uzaklaştırılarak elektronik kelepçe takıldığı ama buna rağmen yine annesinin etrafında olmaya devam ettiği de yakınları tarafından iddia edildi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Nihal Baydar
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber