2021-12-22 23:17:19

Öğrencisini tekme tokat döven öğretmene soruşturma başlatıldı, okuldan atıldı

Aksaray’da öğrencisini tekme tokat döven matematik öğretmeni Ali Rıza Y. hakkında soruşturma başlatılırken öğretmenin okulla ilişiği kesildi.

Öğrencisini tekme tokat döven öğretmene soruşturma başlatıldı, okuldan atıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aksaray’da Ortaköy Şehit Salih Aksu Ortaokulunda matematik öğretmeni olan Ali Rıza Y., ders sırasında 5'inci sınıf öğrencisi T.K.'yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki öğretmenler koşarak dayak yiyen öğrenci T.K.'yı meslektaşı Ali Rıza Y.'nin elinden kurtardı.

10 GÜN RAPOR ALDI

Oğlunun aldığı darbeler sonucu 10 gün iş göremezlik raporu aldığını belirten Duran K., ''Başka bir öğrenci, öğretmen Ali Rıza Y.'ye gidip, 'T.K. size küfretti' demiş. O da oğlumu sınıftan çıkarıp tekme tokat dövmüş. Hastaneden 10 gün darp raporu aldık ve savcılığa öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu nasıl bir öğretmen. Bu yaştaki bir çocuğu öldüresiye dövmesi aile olarak bizleri derinden yaraladı" diye konuştu.

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME YAPILDI

Gözü dönmüş öğretmen hakkında soruşturma başlatılırken valilik tarafından derslerden el çektirildiği açıklandı.  Öğretmen hakkında başlatılan adli ve idari soruşturmanın devam ettiği aktarılan açıklamada, soruşturma çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığından görevlendirilen müfettişlerin de ilçeye gelerek olayla ilgili inceleme yaptığı bildirildi.

OKULLA İLİŞKİSİ KESİLDİ

Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise 14 Aralık'taki olayla ilgili bilgi alınır alınmaz öğretmenin okulla ilişiğinin kesildiği belirtildi. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada da bugün ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan "Bir öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı görüntüleri içeren" habere ilişkin 14 Aralık'ta Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

ÖĞRETMEN ADLİ KONTROL İLE SERBEST BIRAKILDI

Soruşturma kapsamında şüpheli öğretmenin gözaltına alındığı aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Şüpheliye bir gün gözaltı tedbirleri uygulandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Ortaköy Sulh Ceza Hakimliğince şüpheli hakkında adli kontrol kararı uygulandı. Soruşturma süreci Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle yürütülmektedir."

Etiketler