2021-12-07 10:13:40

Oğluyla kavga eden 2 çocuğu okul servisinde öldüren babanın cezası belli oldu

Çorum'da oğluyla kavga ettikleri gerekçesiyle okul servisini basıp 13 ve 14 yaşındaki 2 çocuğu silahla öldüren Selfet Baykuş'a ağırlaştırılmış müebbet hapsi ve 24 yıl hapis cezası verildi.

Oğluyla kavga eden 2 çocuğu okul servisinde öldüren babanın cezası belli oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Çorum Alaca'da oğluylu kavga etikleri gerekçesiyle okul servisindeki 2 çocuğun üzerine kurşun yağdıran Selfet Baykuş'a ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıl hapis cezası verildi.

SERVİSİ DURDURUP ATEŞ AÇTI

12 Mart tarihinde meydana gelen olayda, İmat köyünde yaşayan ve eski muhtar olduğu öğrenilen Selfet Baykuş, çocuğunun kavga ettiği iki öğrencinin okul servisini durdurmuş serviste bulunan Kaan Hakverdi (13) ve Tunç Taşar (14) isimli çocuklara ateş açıp ağır yaralamıştı. İki çocuk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Oğluyla kavga eden 2 çocuğu öldüren Selfet Baykuş

Sanık Selfet Baykuş son kez hakim karşısına çıktı. Başkuş, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Ölen çocukların aileleri ile ve avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Ağır yaralanan 2 çocuk kurtarılamadı.

"SİZİN DE ÇOCUĞUNUZUN BAŞINA GELSİN"

Başkuş'un savunmasının ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti sanığa, Kaan Hakverdi'yi öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet, Tunç Taşar'ı öldürdüğü için ise 24 yıl hapis cezası verdi. Kararın açıklamasının ardından Başkuş'un, "Sizin de çocuğunuzun başına gelsin hakim bey, savcı bey" şeklindeki sözleri mahkeme kayıtlarına geçti.

Etiketler