2022-01-13 09:31:38

Ölü bulunan 3 yaşındaki Ayşenur Kazık'ın dayısı itiraf etti: Tekme attım...

Burdur'da annesinin ölü olarak bulduğunu öne sürdüğü 3 yaşındaki Ayşenur Kazık'ın ölümündeki sır perdesi aralandı. Küçük çocuğun annesi ve dayısı tutuklanırken nüfus kayıtlarına göre Ayşenur'un babasının ise, anneannesinin ikinci eşi Erdoğan Kazık olduğu öğrenildi.

Ölü bulunan 3 yaşındaki Ayşenur Kazık'ın dayısı itiraf etti: Tekme attım...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Burdur'da evde ölü bulunan 3 yaşındaki Ayşenur Kazık'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, küçük çocuğun annesi ve dayısı tutuklandı. Öte yandan, nüfus kayıtlarına göre Ayşenur'un babasının, anneannesinin ikinci eşi olduğu öğrenilirken Ayşenur’un babası, annesi ve anneannesinin ikinci eşinden DNA örneği alınacak.

Ayşenur Kızak'ın dayısı, küçük çocuk ses yaptığı için şiddet uyguladığını itiraf etti.

"GECE SES YAPTI, TEKME ATTIM"

Burdur’da meydana gelen olayda 3 yaşındaki Ayşenur K., kendisini sabah uyandırmak isteyen annesine herhangi bir tepki vermedi. Bunun üzerine anne Kader K.’nın ihbarıyla adrese sevk edilen sağlık ekipleri minik Ayşenur’un hayatını kaybettiğini belirledi. Durumun şüpheli bulunması üzerine anne Kader K., ve dayı Hızır Tunç Ç, gözaltına alındı. 

Ayşenur'un 4 yaşındaki abisi devlet korumasına alındı.

Dayı Hızır Tunç Ç, emniyetteki ifadesinde, Ayşenur’un gece ses çıkartarak gürültü oluşturduğunu ve bu nedenle tekme attığını itiraf etti. Anne Kader K., ise bu durumu görmediğini belirtmişti. Emniyetteki işlemlerinin ardından anne Kader K., ve dayı Hızır Tunç Ç., şüpheli, anneanne Yüksel K., ise tanık sıfatıyla adliyeye sevk edildi.

BABASI, ANNEANNESİNİN İKİNCİ EŞİ

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan anne Kader K., ve Ayşenur’u dövdüğünü itiraf eden dayı Hızır Tunç Ç., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kader K., ve Ayşenur’un babası olduğunu belirten ve bir süre Kader K., ile dini nikahlı evli kalan Erdi Karadeniz’den DNA örneği istendi.

Ölü bulunan Ayşenur'un babasının, anneannesinin ikinci eşi olduğu anlaşıldı.

Davada ilginç bir gelişme yaşanarak, anneannenin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık’tan da DNA örneği istendi. Nüfus kayıtlarına göre minik Ayşenur’un babası, anneannesinin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık olduğu öğrenildi.

Anne, olay esnasında orada bulunmadığını öne sürdü.

"ERDİ'Yİ ÖLDÜRECEĞİZ, ÇOCUKLARINI ÖLDÜRECEĞİZ"

 

Öte yandan, acılı haberi alır almaz Konya'dan gelen minik Ayşenur’un babaannesi Kader T., torunun darp edildiğini iddia etti. Kader T., Ayşenur'un babası olan oğlu Erdi’nin Kader K., ile bir süre dini nikahlı evli kaldığını ve ayrıldıklarını söyledi.

Babaanne, diğer çocuğunun velayetinin kendilerine verilmesini istedi.

Babaanne, torunlarının sürekli olarak şiddet gördüğünü iddia ederek, “Kader'in annesi ve kocası bizi telefonla arayarak tehdit ettiler. ‘Erdi'yi öldüreceğiz. Çocuklarını öldüreceğiz' dediler, nitekim yaptılar." dedi.

"ÇOCUKLARI AÇ BIRAKIP BAĞLAMIŞLAR"

Diğer torunun bakımını üstlenmek istediklerini söyleyen babaanne, "Benim oğlum katil mi olsun onu mu istiyorlar? Ayşenur'un cenazesini vermiyorlar. Diğer çocuğu bize versinler. Ayağından bağlıyordu. Çocukları banyoya, bodruma kilitlediler. Üvey babası 1 ay önce aradı. Çocukları aç bırakıp, bir odaya kapatmışlar. Komşuları bize telefonla ulaştı” dedi.

DİĞER ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

Kader K.’nın diğer çocuğu olan 4 yaşındaki T.K., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Babaanne Kader T. ise T.K.’nın kendilerine verilmesini isteyerek, “Ben torunumun yurda gitmesini istemiyorum onunla bari avunalım. Benim istediğim oğlumun eli kana bulanmasın. Torunumuzu versinler. Oğlumun tutunacağı bir dalı var, onunla avunsun. Benim tek bir ricam var torumuz bize versinler” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler