22˚
İstanbul
22˚
orta şiddetli yağmur
Nem %62
Rüzgar 9.91 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-21 00:30:28

Ömür hemşireyi öldüren zanlının yakalanma anı kamerada

İstanbul'un Kartal ilçesinde Aile Sağlığı Merkezinde görevli hemşire Ömür Erez, Rahmi U. adlı kişiyle kapının önünde bir süre konuştuktan sonra içeriye girdi. Daha sonra şüpheli Rahmi U. da hemşirenin arkasından girdiği sağlık merkezinde Erez'e silahla ateş ettikten sonra kaçtı. Ağır yaralanan Erez, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Zanlının polis tarafından Bağcılar'da yakalandığı anlar ortaya çıktı.

Ömür hemşireyi öldüren zanlının yakalanma anı kamerada
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kartal’da hemşire Ömür Erez’i öldüren zanlının polis tarafından Bağcılar'da yakalandığı anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kayıt altına alındı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Kartal’da 10 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde çalışan hemşire Ömür Erez’in katil zanlısı Rahmi U., Bağcılar’da yakalanmasının ardından Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Rahmi U. ile birlikte ona yardım ettiği öğrenilen Musa T. de gözaltına alındı.

200 BİN TL BORCU VARDI TARTIŞTIK

Katil zanlısı Rahmi U. ilk ifadesinde, Ömür Erez ile 2 yıl önce internet üzerinden tanıştığını, 1 yıl önce de ayrıldıklarını söyledi. Zanlı ifadesinin devamında, Erez’e 200 bin TL borç verdiğini, bu sebeple tartıştıklarını iddia etti. Zanlının arkadaşı Musa T. ile Konya’dan bir araç kiraladıkları ve olay yerine bu araçla geldikleri öğrenildi.

YAKALANDIĞI ANLAR KAMERADA

Öte yandan, zanlı Rahmi U.'nun polis tarafından yakalandığı ana ait güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde, kafede oturan Rahmi U. ve arkadaşı Musa T.'nin gözaltına alındığı görüldü. Rahmi U. emniyete girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. İki şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Etiketler