2021-10-11 15:33:08

Polisi şehit eden uyuşturucu tacirine ağırlaştırılmış müebbet

Bağcılar’da polis memuru Erkan Gökteke’yi şehit edip olay yerindeki diğer polis memuru Yunus Nacar’ı yaralayan sanık Serdar Balta’nın ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapsine karar verdi.

Polisi şehit eden uyuşturucu tacirine ağırlaştırılmış müebbet
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bağcılar’da 18 Temmuz 2020’de sokaklarda uyuşturucu satanlara karşı görev yapan polis memuru Erkan Gökteke’yi silahla ateş ederek şehit eden ve diğer polis memuru Yunus Nacar’ı yaralayan sanıkların yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

'MECBUREN CEZASINI ÇEKECEĞİM'

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Serdar Balta ile SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Oğuzhan I. ile Reis B.’nin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya şehit polis memurunun yakınları ile olayda yaralanan polis memuru Yunus Nacar da katıldı.

Duruşmada son sözü sorulan sanık Serdar Balta, 'Bir suç işledim mecburen cezasını çekeceğim' dedi.

Serdar Balta

Kadir A.

Oğuzhan I.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET YATACAK

Kararını açıklayan mahkeme SSÇ Kadir A. hakkında açılan davanın cezaevinde hayatını kaybetmiş olması nedeniyle düşürülmesine karar verdi.

Mahkeme sanık Serdar Balta’nın ise ‘nitelikli kasten öldürme’ ve ‘nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi.

Kararda Oğuzhan I. ile Reis B.’nin ise ‘suçluyu kayırma’ suçundan 1 yıl 8 ay hapislerine hükmedildi.

Şehit polis memuru Erkan Gökteke

Etiketler