Tarih : 23.07.2021 - 15:40 Yorum : 0

Rezervasyonları yanan tatilciler otelin havuzunu bastı

Antalya’da 5 yıldızlı otelde aylar öncesinde yer ayırtıp ödemesini yapan onlarca tatilci otelin isminin değişmesiyle mağdur oldu. Otelde konaklanmasına izin verilmeyen tatilciler telin havuzunu bastı.

Rezervasyonları yanan tatilciler otelin havuzunu bastı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıklamasının ardından tatilciler turizm beldelerine akın etti. Turizm beldelerinde nüfus katlanırken kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Tatil bölgelerindeki otellerde rezervasyon yaptıranlar yer bulurken yer bulamayan vatandaşlar ise sahillerde sabahladı.

OTELİ ŞİKAYET ETTİLER

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı otele aylar öncesinde rezervasyon yaptıran tatilciler ise tatil planları suya düştü. Ödemesini aylar öncesinde yapan ve tatil için otele giden vatandaşlar büyük bir şok ile karşılaştı. Otelin bir süre önce isminin ve yönetiminin değiştiğini öğrenen tatilciler otel yönetimi ile görüşse de kayıtları olmadığı için odalarına yerleşemedi. Otelin girişinde çocukları ile mağdur olan yaklaşık 50'nin üzerinde aile, parasını ödedikleri otelde tatil yapamayınca jandarma noktasına giderek şikayetçi oldu.

HAVUZA BASKIN YAPTILAR

Otele alınmayan yaklaşık 50 kişi, otele girerek yetkilere seslendi. Lobide görevliler ile yaşanan tartışma sonrası zaman zaman gerginliğe neden oldu. Müşterilerden bazıları, “Benim paramı vereceksin ben buradan öyle gideceğim. Ya paramı vereceksiniz ya da buradan gitmem. Sizden oda falan istemiyoruz. Sadece paramızı istiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Müşteriler daha sonra otelin bahçe kısmında bulunan havuza baskın yaparak, çocuklarını havuzda eğlendirdi. O anları cep telefonları ile görüntüleyen vatandaşlar, “Evet, havuza baskın yaptık arkadaşlar. Herkes çocuklarını katıyor. Birazdan da yetişkinler girecek. Madem bir çözüm yolu yok, birazdan da yemeğimizi yiyeceğiz” sözleri ile durumu anlattı.

12 TEMMUZ’A KADAR SORUN YOKTU

Otelin biletlerini vatandaşlara satan acente sahibi Murat Işıklar, Ağustos ayında kontrat yenilediği belirterek satışları 2020 Aralık ayında başladığını söyledi. Işıklar, “Bu otel ortak işletmeydi. Bahsi geçen ortaklardan birisi geldi, her ihtimale karşı isim değiştireceğini, öyle bir düşüncelerinin olduğunu söylediler. Biz de her ihtimale karşı yasal yollardan mevcut sözleşmemizin onları da bağlayacağı yönünde tebligatımızı yaptık. Biz bu arada bir sorun yaşamadık. Yazışmalarımız var. 4 Haziran eski isim ve yeni isim olarak satılan biletleri talep ettiler. Yolcularımın bazıları otelde konakladılar, sorun yoktu. 12 Temmuz’a kadar bir sorun yoktu. 13 Temmuz’da bana Kültür ve Turizm Bakanlığı İlçe Müdürlüğünden bir telefon geldi. Yolcuların alınmadığını söyleyip savunma istediler” dedi.

OFİSİ KAPATMAK ZORUNDA KALDI

Yaşananlar sonrası gerekli işlemleri başlattıklarını belirten Işıklar, “İnternet sitelerinden benimle bir ilişkilerinin olmadığını duyurmuşlar. Her yere başvurumuzu yaptık. Bin 300 oda satışım var. Her birinin yanında 2 çocuk olsa 2 bin 600 kişi eder. Ben yolcumdan kaçmıyorum. En çok üzüldüğümüz nokta çocuklar oldu. Bu çocukların gözyaşları var. Bunlar mağdur oldu. 30 Haziran’da ben bu otele satılan tüm yolcuların isimlerini bildirdim. Bunların hepsinin kaydı bende var. Yeni isim olarak da gönderdim, eski ismi ile de gönderdim. Tüm belgeleri savcılığa teslim ettim. Ofislerimi kapatmak zorunda kaldım. Ben de mağdur oldum” diye konuştu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber