Tarih : 22.06.2021 - 09:37 Yorum : 0

'İnsanlık ölmemiş' dedirten olay! Temizlik görevlisi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

Sultangazi’de bir annenin engelli çocuğunun ameliyat masrafları için biriktirdiği para dolu cüzdanı yerde bulan temizlik görevlisi Eyüp Yıldız cüzdanı sahibine teslim etti.

'İnsanlık ölmemiş' dedirten olay! Temizlik görevlisi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

Olay, önceki gün Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesinde yaşandı. 17 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan Eyüp Yıldız, temizlik yaptığı sırada yerde bir cüzdan buldu. Cüzdanın içinde para olduğunu fark eden Yıldız, durumu amirlerine iletti. Temizlik görevlisi para dolu cüzdanı yetkililere teslim etti. Sahibini bulmak için cüzdana bakan görevliler, içinde 5 bin TL para olduğunu ve kimliğin olmadığını belirledi.

GÖRME ENGELLİ OĞLUNUN AMELİYAT PARASINI DÜŞÜRDÜ

Görevliler cüzdanı incelediği sırada engelli oğluyla birlikte ekiplere yaklaşan kadın, cüzdanını düşürdüğünü ve görüp görmediklerini sordu. Bunun üzerine görevliler emin olmak için kadına cüzdanın nasıl olduğunu, içinde ne olduğunu sordu. Kadın ise görevlilere, görme engelli oğlunun ameliyatı için biriktirdiği 5 bin TL olduğunu söyledi. Bunun üzerine görevliler cüzdanı kadına teslim etti.

PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Yaşanan olayı anlatan Temizlik Görevlisi Eyüp Yıldız, "Sorumlu olduğum bölgede temizlik yaparken yerde bir cüzdan buldum ve cebime koyup bekledim. Bu arada üst amirlerime de haber verip cüzdan bulduğumu belirttim. Sağ olsunlar geldiler bu esnada bir kadının da bize doğru yaklaştığını gördüm. Yanıma gelip kendisinin bir cüzdan kaybettiğini belirtti. Bende içinde ne olduğunu sordum. 5 bin TL olduğunu söyledi ve cüzdanın rengini de doğru söyleyince amirlerimin huzurunda kendisine teslim ettim. Oda bize teşekkür etti ve bu paranın engelli olan çocuğunun ameliyat parası olduğunu belirtti. Parayı sahibine teslim ettiğim için vicdanen rahatım" dedi.

Mahalle sakinlerinden Murat bey, "Eyüp arkadaşımızı yıllardır tanıyorum. Ben 12 yıldır burada oturuyorum. Kendisi çok iyi bir arkadaşımızdır. Geçtiğimiz gün burada bir vatandaşımız cüzdanını düşürmüş. Sağ olsun Eyüp arkadaşımızda bulup kendisine teslim etti. Kendisi iyi, mert ve temiz bir insandır. Daha öncede buna benzer olaylar oldu ve arkadaşımız yardımcı oldu bu nedenle kendisini çok sever ve sayarız" dedi.

Temizlik görevlisi babaya ağlatan babalar günü sürprizi Temizlik görevlisi babaya ağlatan babalar günü sürprizi Bağcılar’da duygusal anlar yaşatan Babalar Günü kutlaması yapıldı. Temizlik görevlisi olan 3 çocuk babası Hüseyin Kemiksiz’e belediyenin katkılarıyla sürpriz hazırlandı. Bir demet çiçekle Kemiksiz'in yanına gelen 3 kardeş, babalarına sarılarak Babalar Günü'nü kutladı.

Temizlik görevlisi ile süpürgesini çalan köpek arasındaki kovalamaca Temizlik görevlisi ile süpürgesini çalan köpek arasındaki kovalamaca Rize'de temizlik görevlisi ile köpek arasında yaşanan eğlenceli dakikalar sosyal medyada beğeni rekorları kırdı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber