Tarih : 24.03.2021 - 09:26 Yorum : 0

Trabzon’da park ve bahçeler boş kalmıyor

Korona virüs haritasında çok riskli iller arasında yer alan Trabzon’da vaka sayıları artmaya devam ediyor. Tüm uyarılara rağmen kuralların uyulmadığı Trabzon, kırmızıdan kurtulamayan şehir olarak anılıyor.

Trabzon’da park ve bahçeler boş kalmıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün Türkiye’deki ilk anlarından itibaren riskli iller arasında yer alan Trabzon kırmızıdan kurtulamıyor. İnişli ve çıkışlı haritasıyla dikkatleri üzerine çeken kentte uyarılara rağmen park ve bahçeler boş kalmıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı il bazlı korona virüs haritasında 13-19 Mart tarihleri arasında illere göre her 100 bin kişide görülen korona virüs vaka sayılarına göre artışın yaşandığı Trabzon’da, tüm denetim ve tedbirlere rağmen Covid-19 vakalarının önüne geçilemiyor.

Mutant virüslerin de etkisiyle vaka sayıları tekrar artış eğilimine girdiği kentte 7 apartman, 2 pansiyon, 823 ev, 1 kurs ve 3 mahalle olmak üzere toplam 836 yerde karantina uygulanıyor.

Çok yüksek riskli iller arasından kurtulamayan Trabzon’da korona virüsün en fazla cenaze namazları, taziye ve aile içi ev ziyaretlerinde yayıldığı tespit edilirken, normalleşme adımlarından yararlanmak isteyen Trabzonlular, mavi kategori özlemi çekiyor.

107 bin 760 kişiye birinci doz, 76 bin 863 kişiye ikinci doz olmak üzere 184 bin 623 kişiye aşının yapıldığı Trabzon’da, Vali İsmail Ustaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

#Hedefmavikategori hashtagı ile “kurallara hep birlikte uyarak başaracağız” diyen Vali Ustaoğlu, “Evde, işyerinde, okulda, markette, sokakta her alanda kurallara uymak salgın riskini azaltacaktır. Kuralların uygulandığı hiç bir alan riskli değildir. Kurallara hep birlikte uyarak başaracağız” şeklindeki paylaşımları ile vatandaşları kurallara uymaya davet ediyor.

Kaynak : İHA
Etiketler : Trabzon Korona
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber