2021-12-06 09:43:17

Yaklaşık 1 buçuk metre uzunluğunda, masrafı aylık bin 500 lira! Görenler hayran kalıyor

Bayburtlu Pala lakabıyla tanınan Bayram Aslanhan, 18 yıldır bıyıklarını kesmemesiyle nam saldı. Babasının vefatının ardından uzatmaya başladığı bıyıkları için aylık bin 500 lira masraf yaptığını belirten Aslanhan, "Bıyıklarımı kesmeyi kesinlikle düşünmüyorum, ben ölünce ancak keserler." dedi.

Yaklaşık 1 buçuk metre uzunluğunda, masrafı aylık bin 500 lira! Görenler hayran kalıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bayburt'ta uzun bıyıkları ve Bayburtlu Pala lakabıyla tanınan Bayram Aslanhan, 1 metre 15 santim uzunluğundaki bıyıklarını 18 senedir kesmiyor. Bıyıklarının bakımı için aylık bin 500 lira masraf eden ancak yine de ölene kadar bıyıklarını kesmeyeceğini belirten Aslanhan, genç yaşlı herkesin ilgi odağı oluyor.

"18 YILDA BİR KEZ KISALTTIM, TEPKİ GÖRDÜM"

18 yıl önce babasının vefatının ardından bir merak uğruna bıyıklarını uzatmaya karar veren Bayram Aslanhan, 18 yılda bir kere bıyıklarını kısalttığını, kısaltmasından dolayı ise tepkilerle karşılaştığını ifade etti.

"Sağ olduğum sürece bıyıklarımı kesmeyeceğim” diyen Aslanhan, "Ben bir kez bu hataya düştüm bıyıklarımı kestim, çevreden öyle tepki gördüm ki. 'Bayram abi bıyıkları niye kestin, biz seni böyle tanıdık, böyle seviyoruz' dediler" şeklinde konuştu.

"BU ŞEKİLDE TANINMAK MUTLU EDİYOR"

‘Bayburtlu Pala’ olarak insanların kendisini tanıdığını belirten Aslanhan, "Bazen Bayram Aslanhan diye beni arayan bulamaz. Pala Dayı dedikleri zaman direkt beni tanırlar. Bu şekilde tanınmak gerçekten beni mutlu ediyor" diye konuştu.

"BEN ÖLÜNCE ANCAK KESERLER"

Bıyıkların bakımının masraflı iş olduğunu dile getiren Aslanhan, aylık bıyık masrafının bin 500 lira arasında olduğunu ifade etti. “Masraflı bir iş ama hayatta olduğum sürece bıyıklarımı kesmeyeceğim” diye konuşan Aslanhan, "Bıyıklarımı kesmeyi kesinlikle düşünmüyorum, ben ölünce ancak keserler. Aylık sadece bıyık masrafım bin 500 liraya mal oluyor ama devam edeceğim" şeklinde konuştu.

"ÖLENE KADAR BİRLİKTEYİZ"

18 yıldır düzenli olarak Aslanhan'ın bıyıklarının bakımını yapan berber Şeref Şık, her gün Aslanhan'ın bıyıklarını yapmaktan duyduğu mutluluğu, "Pala Bayram amcamız bu bıyıkları kesmeyecekİ biz de bıyıklarını her gün yapmaktan mutluyuz, Allah ömür verirse ölene kadar birlikteyiz" ifadeleriyle dile getirdi.

Etiketler