Tarih : 30.07.2021 - 16:54 Yorum : 0

Yangın nedeniyle Marmaris-Datça yolu ulaşıma kapandı

Asparan mevkisindeki yangının şiddetlenmesi üzerine, Marmaris-Datça yolu ulaşıma kapatıldı. Zabıta ekipleri, seyir teraslarında yangını izleyen vatandaşları anonsla uyardı.

Yangın nedeniyle Marmaris-Datça yolu ulaşıma kapandı

Muğla'nın Marmaris ilçesi Asparan mevkisindeki yangın, Armutalan Mahallesi’nin üst bölümünde bulunan ormanlık araziye sıçradı. Asparan mevkisi duman altında kaldı.

MARMARİS-DATÇA YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Alevlerin Asparan mevkisindeki verici istasyonlarının olduğu bölümde yoğunlaşması üzerine, dört helikopter ve bir uçak sürekli sorti yaptı.

Fakat şiddetli rüzgar nedeniyle, havadan yapılan müdahale alevlerin büyümesini engelleyemedi. Marmaris, Asparan mevkisindeki yangın nedeniyle Marmaris-Datça yolu ulaşıma kapatıldı.

VATANDAŞLARA UYARI YAPILDI

Ayrıca, bölgede bulunan zabıta ekipleri seyir teraslarında yangını izleyen vatandaşları anonsla uyararak, bölgeyi terk etmelerini istedi.

İzmir Ödemiş'teki orman yangını kontrol altında İzmir Ödemiş'teki orman yangını kontrol altında İzmir'in Ödemiş ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Yangının ardından faciayla karşılaştılar,  gözyaşlarına hakim olamadılar Evlerine dönenler gözyaşlarına boğuldu Pek çok ildeki yangın kontrol altına alınsa da geride acı bir manzara ve gözü yaşlı insanlar bıraktı. Evlerine, yurtlarına geri dönen insanlar, yaşanan tahribat karşısında şoke oldu. Evlerinden, bahçelerinden, yaşadıkları güzel anılarından, hayvanlarından geriye acı bir tablo kaldı.

Türkiye'deki orman yangınları AB'nin uydu görüntüsünde Türkiye'deki orman yangınları AB'nin uydu görüntüsünde Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.

Son dakika... 57 yangın kontrol altında 57 yangın kontrol altında Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangın yönetim merkezinde yangınlarla ilgili açıklama yaptı.

Çıkan yangında şehidimizin mezarı ve bayrağımız sapasağlam ayakta kaldı Çıkan yangında şehidimizin mezarı ve bayrağımız sapasağlam ayakta kaldı Mersin'in Silifke ilçesinde dünden bu yana devam eden orman yangınında, Yeşilovacık Mahallesi'ndeki mezarlık yanarak tahrip olurken, 2018 yılında Tunceli'de şehit düşen Uzman Çavuş Ferruh Dikmen'in mezarı ve başucundaki Türk bayrağı sapasağlam ayakta kaldı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber