21˚
İstanbul
21˚
açık
Nem %46
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-27 17:05:36

Zonguldak'ta balıkçı tekneleri yoğun kar nedeniyle battı

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı sonrası Kozlu ilçesinde limanda bulunan balıkçı tekneleri, biriken kar kütlesine dayanamayıp battı.

Zonguldak'ta balıkçı tekneleri yoğun kar nedeniyle battı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Zonguldak’ta son günlerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle 41 köy yolunun ulaşıma kapanırken, kent merkezine ve ilçelerde kar kalınlığı 55 santimetreye ulaşmıştı.  Kozlu ilçesinde limana demirli 5 balıkçı teknesi, kentte etkili olan kar yağışı sonrası biriken karın ağırlığına dayanamayarak denizin dibini boyladı.

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi üyelerince tekneleri kurtarmak için çalışma başlatıldı. Çekici ve dalgıçların yardımıyla teknelerden biri kurtarıldı. Diğer tekneleri kurtarma çalışmalarının daha sonra devam edileceği bildirildi.

"KARIN AĞIRLIĞINA DAYANAMAYAN TEKNELER BATTI"

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, gazetecilere, kentte yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilediğini belirterek, şunları söyledi: Bizim tespit ettiğimiz 5 tekne var. Karın ağırlığına dayanamayan tekneler battı. Vatandaşlarımızın teknelerini kontrol etmelerinde fayda var.

ZONGULDAK 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Etiketler