24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2022-01-01 13:29:04

Bugün birçok kurum kapalı olacak! Bugün eczaneler açık mı? 1 Ocak’ta PTT ve kargolar çalışıyor mu?

Bugün hangi kurum kapalı, hangi kurum açık olacak? Bugün eczaneler açık mı? 1 Ocak’ta PTT ve kargolar çalışıyor mu? 2022 yılının ilk günü olan 1 Ocak tarihinin resmi tatil olmasından dolayı bugün birçok resmi kurum kapalı olacak. Resmi tatil olması nedeniyle birçok kurumun kapalı olduğu bugünde acil işleri olan vatandaşlar hangi kurumların açık hangisinin kapalı olacağını araştırıyor. Acil işleri olanlar kişiler için ise en çok sorulardan birisi eczanelerin bugün açık olup olamadığı konusu. Peki 1 Ocak günü eczaneler, kargolar ve PTT çalışıyor mu? Eczaneler, kargolar ve PTT açık mı? Açık olan ya da kapalı olan kurumları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Bugün birçok kurum kapalı olacak! Bugün eczaneler açık mı? 1 Ocak’ta PTT ve kargolar çalışıyor mu?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeni yılın ilk gününde birçok kişi tatillerini yaparken nerelerin açık olacağı ise merak ediliyor. Dün gece saatlerinde yeni yılın ilk günü heyecanı tüm dünyada yaşanırken bugün ise remi tatil olması nedeniyle resmi tatil. Ancak işlerini halletmek isteyen vatandaşlar için hangi kurumun açık olduğu ise merak ediliyor. Özellikle eczaneler ve kargolar en çok merak edilenler arasında. Peki 1 Ocak günü eczaneler, kargolar ve PTT çalışıyor mu? Eczaneler, kargolar ve PTT açık mı? İşte işleri olan vatandaşlar için önem arz eden kurumların başında gelen eczaneler, kargolar ve PTT’nin son durumuyla ilgili tüm detaylar…

ECZANELER BUGÜN AÇIK MI?

2022 yılının ilk günü 1 Ocak resmi tatil olması nedeniyle eczane işleri olan vatandaşların en çok merak ettiği konu 'eczaneler açık mı?' sorusu oldu. Peki bugün eczaneler açık olacak mı?

Eczaneler bugün nöbetçi eczane usulü hizmet veriyorlar. 2022 yılının ilk resmi tatili olan 1 Ocak'ta PTT kapalı olacak. Kargo firmaları özel kurumlar olduğu için değişiklik gösteriyor ancak kargo şirketlerinin büyük bölümü bugün dağıtım yapmayacak.

Eczaneler Pazar günleri ve resmi tatillerde nöbetçi eczane usulü hizmet veriyorlar. Bu nedenle 1 Ocak Cumartesi günü sadece nöbetçi eczaneler açık olacak.

PTT VE KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

Büyük PTT şubelerinin kapalı olması bekleniyor. Kargo firmaları ise özel kurumlar olduğu için değişiklik gösteriyor, bu nedenle vatandaşlar ilgili firmanın müşteri hizmetleriyle görüşebilir.

Etiketler