Tarih : 02.08.2021 - 14:23 Yorum : 0

Berlin'de 2 bin 500 kişilik sokak partisinde 19 polis yaralandı

Almanya'nın başkenti Berlin'de hafta sonu en az 2 bin 500 kişinin katıldığı sokak partisinde kavga çıktı. Kavgayı ayırmak isteyen polislerin 19'u yaralandı.

Berlin'de 2 bin 500 kişilik sokak partisinde 19 polis yaralandı

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasakları protesto amaçlı sokağa inen Berlin halkı, bu kez sokak partisi yaptı. Şehirde gençlerin en çok vakit geçirdiği James-Simon-Park'ta binlerce genç toplandı. Yasak olmasına rağmen müzik ve alkol eşliğinde sokak partisi yaptılar. Alkolün de etkisiyle zaman zaman kavgaların çıktığı partilerde gençler zaman zaman polisle çatışıyor.

19 POLİS YARALANDI

Son olarak Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece James-Simon-Park’ta 2 bin 500 kişinin katıldığı bir partide kavga çıktı. Partiye katılanlar kavgayı önlemeye gelen polislere ve bıçakla yaralanan kişiye tıbbi müdahaleye gelen sağlık ekibine bira şişesi ve taşlarla saldırdı. Polis takviye kuvvet istemek zorunda kaldı. Çıkan olaylarda biri ağır olmak üzere 19 polis yaralanırken, 12 kişi de gözaltına alındı.

''ALKOL YASAĞI GETİRİLMELİ''

Mitte İlçe Belediye Başkanı Stephan von Dassel, parti yapan gençlerin oluşturduğu kaosun sona erdirilmesi gerektiğini söyledi. Dassel yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, "İlgili yeşil alanlar için saat 23.00'ten itibaren giriş yasakları çıkarılmalıdır. Ama bu kesin çözüm değil, çünkü parkın önünde de toplanıp taşkınlık yapabilirler. Bu yüzden yine ev dışında alkol satışı yasağına ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.

Kaçak sokak partilerinde korona önlemleri göz ardı edilirken, mahalle sakinleri ise gürültüden, partilerden geride kalan çöp yığınları ve çevre kirliliğinden şikayet ediyor.

Kaynak : İHA
Etiketler : Berlin Parti Polis
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber