Tarih : 14.06.2021 - 15:31 Yorum : 0

2 milyon doz Johnson & Johnson Kovid-19 aşısının dağıtımı durduruldu

Koronavirüs vakalarının en sık görüldüğü ülkelerden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Johnson & Johnson Kovid-19 aşısının dağıtımı durduruldu. Neden olarak ise kullanıma uygun olmadığı söylendi.

2 milyon doz Johnson & Johnson Kovid-19 aşısının dağıtımı durduruldu

Güney Afrika Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurulu'ndan (SAHPRA) yapılan açıklamada, ABD Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) verilerine dayanarak, üretimi sırasında gerekli güvenlik protokollerinin izlenmediği tespit edilen 2 milyon doz aşının dağıtımını durdurma kararı alındığı belirtildi. Açıklamada, Güney Afrikalıların sağlığının tehlikeye atılmasına hiçbir şekilde müsaade edilmeyeceği vurgulandı.​​​​​​​

FDA tarafından onaylanmış ve gereksinimleri karşılayan 300 bin doz Johnson & Johnson aşısının ise yakın zamanda Güney Afrika'ya ulaşması bekleniyor.

SON 24 SAATTE 9 BİN 320 POZİTİF VAKA

Güney Afrika'da son 24 saatte 9 bin 320 kişinin Kovid-19 test sonucu pozitif çıktı, toplam vaka sayısı 1 milyon 739 bin 425'e yükseldi. Ülkede son 24 saatte 114 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, virüse bağlı toplam can kaybı sayısı 57 bin 706'ya çıktı.

Koronavirüsü atlatan kişiler kan verebilir Koronavirüsü atlatan kişiler kan verebilir Koronavirüs döneminde kan bağışlarında düşüş yaşanınca hastalar için kan bulma sorunu ortaya çıktı. Ancak uzmanlar koronavirüsü atlatan ya da Kovid-19 aşısı yaptıran kişilerin gönül rahatlığıyla kan verebileceklerini belirtti.

Amatör araştırmacıların koronavirüse dair ilginç teorileri Koronavirüse dair ilginç teoriler Koronavirüsün Çin kaynaklı olduğu bilinse de sebebine dair hala net bir kanıt ortaya çıkmadı. Durum böyle olunca sosyal medyada amatör araştırmacılar türedi. Kendilerine DRASTIC diyen bir grup araştırmacının teorileri duyanları şaşırttı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber