Tarih : 22.10.2021 - 08:55 Yorum : 0

Alec Baldwin film setinde kazara bir kişiyi öldürdü bir kişiyi yaraladı

Ünlü Amerikalı aktör Alec Baldwin, yeni filmi Rust'ın çekimleri esnasında kazayla bir kişiyi öldürdü, bir kişiyi ise yaraladı. Olay sırasında set kameraları ise çekimdeydi. Yaşanan olayın ardından Baldwin'in gün yüzüne çıkan eski bir Twitter paylaşımı da dikkat çekti.

Alec Baldwin film setinde kazara bir kişiyi öldürdü bir kişiyi yaraladı

Oscar'a aday dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust'ın setinde korkunç bir kazanın başrolü oldu. Baldwin, filmin bir sahnesinin çekimi esnasında kurusıka tabancayı ateşledi. Silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmenine hem de film yönetmenine isabet etti. Yaralanan iki kişi hemen hastaneye kaldırıldı. Fakat 42 yaşındaki görüntü yönetmeni hayatını kaybetti. Filmin senaristi ve yönetmeni 48 yaşındaki Joel Souza ise yaralandı. Souza'nın sağlık durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Yetkililerden yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşüncesi ağırlık kazandı. Ancak polis soruşturmanın devam ettiğini ve olayın tüm yönleriyle incelendiğini açıkladı.


Baldwin, olay sonrası ağlarken böyle görüntülendi.

Yaşanan olayın ardından yapım şirketi film çekiminin durdurulduğunu duyurdu.

The Santa Fe New Mexican adlı yerel bir gazete, Baldwin'in polis sorgusu sonrası görüntüsünü yayınladı.

Baldwin'in perişan halde olduğunu gösteren karelere yer veren gazete, Baldwin'e herhangi bir suçlama yöneltilmediğini belirtti.

Olay sonrası, çekimlerin yapıldığı ve kazanın meydana geldiği kilise, polis tarafından çembere alındı.


Santa Fe şehri yakınındaki Bonanza Creek Ranch bölgesinde kurulan setten olay sonrası ilk görüntüler yayınlandı.

Western türündeki Rust filminin setinde meydana gelen olay sonrası Santa Fe polisi, silahla ölümlü bir kazanın meydana geldiğini, bir kadının öldüğünü ve bir erkeğin de yaralandığını açıkladı.

Uluslararası Görüntü Yönetmenleri Birliği, Hutchins'in ölümünün "yıkıcı bir haber" ve "korkunç bir kayıp" olduğunu belirtti.

BALDWIN'İN GÜN YÜZÜNE ÇIKAN PAYLAŞIMI

Baldwin, 2017 yılında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, polisin yanlışlıkla birini öldürmesini eleştirmişti. Güney California’da bir polisin ölüme sebep olduğu olayı eleştiren Baldwin, “Birini haksız yere öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorum” demişti.

Baldwin’in eleştirdiği olayda, Huntington Beach bölgesinden bir polis memuru genç bir erkeği silahıyla vurarak öldürmüş, olayın kaza olduğu söylenmişti.


Olayın yaşandığı film setinden ilk kareler


Olayın yaşandığı film setinden ilk kareler


Baldwin, kazadan saatler önce setten bu paylaşımı yapmıştı.

Öte yandan altı çocuk babası, 63 yaşındaki aktör Alec Baldwin, filmde 13 yaşındaki torunu kazara bir cinayetten hüküm giyen kanun kaçağı Rust'ı canlandırıyordu.

Etiketler : Abd Rust Film Alec Baldwin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber