Tarih : 18.10.2021 - 14:03 Yorum : 0

Bu kasabada yaşayanlar bedava arazi sahibi olabilir! Tek şart var

Avustralya'nın Queensland eyaletindeki Quilpie kasabasında yaşayanlar bedava arazi sahibi olabilir. Quilpie Meclisi Başkanı Justin Hancock'un açıklamasına göre tek bir şart var.

Bu kasabada yaşayanlar bedava arazi sahibi olabilir! Tek şart var

Avustralya'nın Queensland eyaletinde bulunan ve yaklaşık 800 kişinin yaşadığı Quilpie kasabasında, nüfusunu artırmak için 'ücretsiz arazi' verilecek. Quilpie Meclisi Başkanı Justin Hancock, kasabada arsa satın alan ve değeri 750 bin doların altında bir ev inşa edip en az altı ay yaşayan kişilere, 12 bin 500 dolar yani 116 bin TL hibe vereceklerini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Hancocki şunları söyledi:

''Seçilen araziye bağlı olarak bu durum bedava arazi vermekle eşdeğer. Emekli olmak istiyorsanız, seyahat için uygun fiyatlı bir ana üsse ihtiyacınız varsa veya kariyerinize yeni başlayan bir gençseniz, Avustralya'nın herhangi bir yerinde daha iyi bir anlaşma bulamayacaksınız.''

KASABADA ŞİMDİLİK 46 KONUT VAR

Açıklanan hibe programı, yaklaşık 800 kişinin yaşadığı ve 46 konutun bulunduğu kasabada mevcut işlerde çalışacak kişiler ve bu kişilerin barınacakları konutları artırmak amacıyla faaliyete geçiyor.

Genç nüfusu çekmek isteyen kasabada Ulusal Avustralya Bankası, çocuk bakımı ve kafe işleri de dahil olmak üzere bir dizi boş iş pozisyonu bulunurken yetkililer, gençlerin kasabada yeni işletmeler açma fırsatları olduğunu söyledi.

Kasaba meclisi başkanı Hancock, bölgenin geniş alanlara sahip olduğunu ve koronavirüstan etkilenmediğini belirtti.

Etiketler : Avustralya Arazi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber