Tarih : 04.08.2021 - 11:51 Yorum : 0

Bu adalara taşınacak kişilere yaklaşık 600 bin TL verilecek

İskoçya'da nüfusun azalması üzerine hükümet ilginç bir tedbir almaya karar verdi. İskoçya'da adalara taşınan kişilere 50 bin Sterlin yani yaklaşık 600 bin TL verecek.

Bu adalara taşınacak kişilere yaklaşık 600 bin TL verilecek

İskoçya'da göç nedeniyle nüfus gitgide azalmaya başladı. Hükümet, azalan nüfus için harekete geçti ve bölgeye yerleşecek kişilere özgü bir teşvik planı açıkladı. Teşvik planına göre, adaya yerleşecek 100 kişi ya da aileye 50 bin Sterlin yani yaklaşık 600 bin TL verileceği duyuruldu. Bu programa ise hükümet 5 milyon Sterlin bütçe ayırdı.

Adaya yerleşenlere verilecek 50 bin sterlinin çalışma çağındakilere ya da ailelere verileceği ifade edildi. Bu parayla kişilerin adalarda kalıcı yaşam sürmelerine yardımcı olmak amacıyla ev satın alması, inşa etmesi ve iş kurması hedefleniyor.

Ayrıca halihazırda adada yaşayan ve kalacağını belirten kişilere de teşvik verilebileceği aktarıldı. Hükümet, söz konusu girişim ile nüfusu 20 binin altında olan 93 adanın çoğunda gençlerin iş için büyükşehirlere gitmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Planın nasıl uygulanacağına dair görüşmeler ise 24 Ekim'e kadar sürecek.

Kaynak : İHA
Etiketler : İskoçya Adalar
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber