Tarih : 08.10.2021 - 09:40 Yorum : 0

Japonya'daki 5.9'luk depremde tren raydan çıktı 32 kişi yaralandı

Japonya'da dün meydana gelen 5.9 şiddetindeki depremde Tokyo'da bir yolcu treni raydan çıktı, 32 kişi yaralandı.

Japonya'daki 5.9'luk depremde tren raydan çıktı 32 kişi yaralandı

Japonya'da dün ilk belirlemelere göre 6.1 olarak meyda geldiği söylenilen depremin şiddeti 5.9 olarak güncellendi, şiddetli sarsıntının bilançosu ise yeni yeni netleşmeye başladı. Merkez üssü Tokyo'nun komşu eyaleti Chiba olan deprem nedeniyle Kanto'da ulaşım felç haline geldi. Tokyo'nun Adachi bölgesinde bir yolcu treni, deprem anında acil durum frenini çekince raydan çıktı. Bölgede birçok tren seferi de geçici olarak askıya alındı.

Adachi bölgesindeki bir okulun spor salonu ise gece boyunca aksayan tren seferleri nedeniyle eve dönemeyen kişiler için geçici sığınağa dönüştürülürken, 3'ü raydan çıkan trende olmak üzere en az 32 kişi yaralandı. Deprem ardından birçok haneden su kesintisi ihbarı yapıldığını kaydeden yetkililer, sarsıntı nedeniyle bazı bölgelerdeki su borularının patladığın tespit edildiğini açıkladı.

NÜKLEER TESİSTE ANORMALLİK YOK

Depremin ardından bir görev gücü oluşturduklarını belirten Japonya Başbakanı Fumio Kishida ise, ilgili birimlere depremzedelere tam destek ve tedbir talimatı verdiğini söyledi. Japonya Baş Kabine Sekreteri Hirokazu Matsuno da nükleer tesislerde herhangi bir anormallik rapor edilmediğini duyurdu.

ULAŞIMDA AKSAKLIK DEVAM EDİYOR

Öte yandan dün meydana gelen depremin ardından demir yolu ulaşımında yaşanan aksama birçok tren hattında bugün de devam etti. Sabah işe gitmek üzere yola çıkan birçok Japon vatandaşı, geciken ya da askıya alınan tren seferleri nedeniyle istasyonlarda uzun kuyruklar oluşturdu. Yapılan güvenlik denetimleri ve bölgesel onarım çalışmalarının tren seferlerindeki aksamanın devam etmesine neden olduğu öğrenildi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Japonya Deprem Tren
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber