16˚
İstanbul
16˚
kapalı
Nem %57
Rüzgar 7.26 /s
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
20˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2021-11-22 11:38:19

Kraliyet Ailesi'ni karıştıran iddia: Prens William ve Harry birbirlerini karalıyor

İngiliz Kraliyet Ailesi'ne dair bir belgesel hazırlayan BBC'de, Prens Harry ve Prens William'ın arasında esen soğuk rüzgarlar yansıtıldı. Belgeselde ikilinin birbirlerine karşı karalama kampanyası yürüttüğü iddia edildi.

Kraliyet Ailesi'ni karıştıran iddia: Prens William ve Harry birbirlerini karalıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Prensler ve Basın (The Princes and the Press) adlı bir belgesel ortaya koyan BBC, yayımlamadan önce Kraliyet Ailesi'ne belgeseli yolladı. Pazartesiyi salıya bağlayan gece BBC ekranlarında yayımlanacak olan belgeselde Prens William ve Prens Harry'nin birbirlerine karşı karalama kampanyası yürüttükleri öne sürüldü. Belgeselin Kraliçe Elizabeth'i oldukça üzdüğü de söylentiler arasında yerini aldı. Kraliyet kaynakları ise iddiaları ''Dedikodu'' olarak nitelendirdi.

İki bölümden oluşan belgeselin, William ve Harry'nin medyayla ilişkisine dair 'bağlam' oluşturmayı hedeflediği belirtildi. İddialara göre, Kraliçe Elizabeth, Prens Charles ve Prens William belgeseli şikayet etmek için bir araya geldi.

Öte yandan film monarşiyi saçma diye nitelendiren gazeteci Amol Rajan'ın imzasını taşıyor.

2021 yılı içerisinde kardeşler, benzer iddiaları barındıran bir başka belgeseli de engellemişti. Her iki prensin de bu konuya hassasiyetle yaklaştığı belirtiliyor.

Sussex Dükü ve Düşesi'nin biyografisini yazan Omid Scobie'nin, Prens William'ın çalışanlarının Prens Harry'nin ruh sağlığına yönelik bir haberi sızdırdığına dair iddiaları temmuzda ITV'de yayımlanmadan saatler önce Harry And William: What Went Wrong? (Harry ve William: Yanlış Giden Neydi?) belgeselinden çıkarılmıştı.

Etiketler