26˚
30 Haziran 2022 Perşembe
''Hükümette tansiyon yıldızlarda''
8 saat 29 dakika önce
İtalya Başbakanı Draghi NATO'dan erken ayrıldı
İtalya Başbakanı Mario Draghi, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi'nden erken ayrılmak zorunda kaldı. Draghi'nin zorunlu erken gidişine hükümetin içindeki siyasi gerilim neden oldu.
'Karşılık vermeye hazırız'
8 saat 51 dakika önce
NATO'dan Rusya'ya İsveç ve Finlandiya uyarısı
Son dakika haberi: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'ya karşı çok net uyarılarda bulundu. Rusya'nın Finlandiya ve İsveç'e karşı atacağı adımlara karşılık vermeye hazır olduklarını söyledi. Stoltenberg, ayrıca iki ülkenin NATO'ya katılma protokolünü salı günü imzalayacağını aktardı. 
Japonya'da aşırı sıcaklarda 12 kişi can verdi! Uyarılar peş peşe geldi
10 saat 4 dakika önce
Japonya'da aşırı sıcaklarda 12 kişi can verdi!
Japonya'nın başkenti Tokyo'da aşırı sıcaklar 12 kişinin ölümüne neden oldu. Termometreler 1875 yılından bu yana Haziran ayında görülen en yüksek değer olan 36.4'ü gösterdi. Ülkenin bazı noktalarında ise sıcaklık değerleri 39 dereceyi aştı.
'Diyaloğa hazırız'
10 saat 26 dakika önce
Son dakika! Putin'den silahsızlanma ve diyalog çağrısı
Son dakika haberi: Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yapan Vladimir Putin 'Rusya stratejik istikrar ve silahsızlanma için diyaloğa hazır' dedi.
Türkiye istediğini aldı!
10 saat 58 dakika önce
NATO zirvesi dünya basınında: Türkiye istediğini aldı
Madrid'de gerçekleştirilen tarihi NATO zirvesi, dünya basınında büyük yankı uyandırdı. İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'nin, İsveç ve Finlandiya'ya yönelik taleplerinin kabul edilmesine dikkat çektiği haberinde, beklentilerin düşük olduğu toplantıda Türkiye'nin istediğini aldığını yazdı.
Rusya'dan iyi niyet göstergesi
10 saat 58 dakika önce
Rusya'dan iyi niyet göstergesi: Yılan Adası'nı terk ettiler
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 127. günde de devam ederken Rus ordusu, Yılan Adası'ndan çekildiğini duyurdu. İki ülke arasında şimdiye kadarki en büyük esir takası da gerçekleşti.
İsrail'de erken seçim kararı: 1 Kasım'da sandığa gidecekler
11 saat 16 dakika önce
İsrail'de erken seçime gitme kararı
İsrail Meclisi, 1 Kasım 2022 tarihini erken seçim tarihi olarak onayladı. İsrail Başbakanı Naftali Bennett erken seçimlerde aday olmama kararı alırken, önceki Başbakan Binyamin Netanyahu'nun liderliğini yaptığı muhalefetin yükselişe geçmesi bekleniyor.
İran ve ABD anlaşamadı: Nükleer müzakerelerden sonuç çıkmadı
11 saat 23 dakika önce
ABD-İran nükleer müzakereleri sonuç vermedi
Amerika Birleşik Devletleri ve İran arasında nükleer anlaşmaya geri dönüş için Katar'da yeniden başlayan nükleer müzakereler sonuç vermedi.
Çok sinirliyiz
11 saat 56 dakika önce
Dünyanın en sinirli ülkelerinde Türkiye ikinci sırada
Dünyanın en sinirli ülkelerin listesi açıklandı. Gallup tarafından yapılan araştırma sonucunda ilk sırada Lübnan yer alırken Türkiye’nin sıralaması ise şaşırttı. 15 yaş üstü bin kişiyle yapılan ankette ayrıca dünyanın en huzurlu ülkesi de belirlendi.
Putin'in önündeki 3 senaryo
12 saat 53 dakika önce
Putin’in masasındaki 3 kritik senaryo
ABD istihbaratı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hala Ukrayna topraklarının büyük kısmını ele geçirme hayalinin devam ettiğini ancak Rus güçlerinin zayıfladığını belirtti. İstihbarat, şimdilik savaşın nasıl sonuçlanabileceğine dair üç senaryo yazdı.
Plastik mermilerle saldırdılar
13 saat 2 dakika önce
İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma
Filistin'in Batı Şeria bölgesindeki Nablus şehrinde çıkan çatışmalarda işgalci İsrail güçleri, yine plastik mermilerle saldırdı, 62 Filistinliyi yaraladı.
Çabaları suya düştü
13 saat 44 dakika önce
Miçotakis'i sinirden köpürtecek açıklama ABD'den geldi
Türkiye'nin F-16 almasını engellemek isteyen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i sinirden köpürtecek açıklama ABD'den geldi. ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Celeste Wallander, Türkiye'ye F-16 satışını desteklediklerini belirtti.
Financial Times yazdı... ABD’nin yeni stratejisinde çarpıcı Türkiye detayı!
13 saat 51 dakika önce
ABD’nin yeni stratejisinde Türkiye detayı!
İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO zirvesinin yankıları devam ediyor. İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye ile ilişkilere de dikkat çeken ABD'nin yeni stratejisini yazdı. 
Üçlü muhtıraya ateş püskürdü
14 saat 31 dakika önce
Putin üçlü muhtıraya ateş püskürdü
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. İki ülkenin NATO’ya katılmasının kendileri için tehlikeli olduğunu belirten Putin, o bölgelerde askeri birlik ve altyapı oluşması durumunda karşılık vereceklerini söyledi.
Veto hakkı hala cepte
17 saat 15 dakika önce
Türkiye atılan imzaların takipçisi olacak
İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO Zirvesi’nde Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın imzaladığı mutabakat ile verilen sözler anlamında oldukça önemli. İsveç ve Finlandiya eğer imzaladıkları metne uymazlar ise Türkiye veto kozunu devreye sokacak.
Ukrayna, Suriye ile diplomatik bağlarını kopardı
22 saat 48 dakika önce
Ukrayna, Suriye ile köprüleri attı
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkesinin doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı 2 bölgenin bağımsızlığını tanıyan Suriye ile diplomatik ilişkilerini bitirme kararı aldı.
İngiltere'den sert Putin yorumu: Kısa boy sendromlu bir deli
23 saat 55 dakika önce
İngiltere'den sert Putin yorumu
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "kısa boy sendromlu bir deli" olarak nitelendirdi.
Rusya ve Ukrayna anlaştı
29 Haziran 2022 - 22:33
Rusya ve Ukrayna esir takasında anlaştı
Rus ordusunun 24 Şubat'taki işgali ile başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başından bu yana en büyük esir takası gerçekleşti. Ukrayna, Rusya'dan 19-65 yaş arası 144 askerini teslim aldı.
'Türkiye vazgeçilmez bir konuma sahip'
29 Haziran 2022 - 19:52
Eski NATO Genel Sekreteri'nden 'Erdoğan ve Türkiye' itirafı
Türkiye'nin Başkan Erdoğan liderliğinde Batı'ya karşı kararlı duruşu, NATO'ya geri adım attırdı. Eski NATO Genel Sekreteri Scheffer, "Türkiye'nin vazgeçilmez bir konuma sahip olduğunu" dile getirdi.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğine övgü
29 Haziran 2022 - 18:39
Boris Johnson'dan Erdoğan'a övgü
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Putin'in Ukrayna limanlarına yönelik ablukasının tüm dünyada insani krize yol açtığını söyleyen Johnson, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'dan tahılın çıkarılma konusundaki liderliğine ise övgüde bulundu.
Kritik görüşme öncesi sıcak mesaj: ABD Türkiye'nin F-16 modernizasyon planını destekliyor
29 Haziran 2022 - 17:05
ABD'den F-16 planına 'tam destek'
İspanya'nın başkenti Madrid'de devam eden 32. NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelecek. Kritik görüşme öncesi ABD cephesinden F-16 filosunun modernizasyonuyla ilgili olumlu sinyal geldi.