Tarih : 26.10.2021 - 11:29 Yorum : 0

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyesi 2022

Bu yıl Ramazan ve Kurban olmak üzere biner lira ikramiye alan emekliler için 2022 yılı daha parlak olacak. Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için 2022 yılında verilecek bayram ikramiyelerinde artış yapılması bekleniyor. Yapılan açıklamaların ardından vatandaşın gözü emeklilere bayram ikramiyesinin ne kadar olacağına çevrildi. Peki emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyesi 2022 miktarı ne kadar olacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyesi 2022

Toplam 12 milyon 712 bin olan emekli sayısının gelecek yıl 13 milyon 32 bine yükselmesi bekleniyor. 2021 yılında emekliler için sağlanmış olan bin liralık bayram ikramiyelerinin, gelecek yıl sayının da artmasıyla birlikte yükselmesi bekleniyor. Beklentinin açıklanmasından sonra vatandaş, emekli ikramiyelerinin 2022 yılında ne kadar olacağını merak etmeye başladı. “Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?” “2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte detaylar…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz Ramazan ve Kurban Bayramı’nda biner lira ikramiye almış olan SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri, gelecek yıl bu ücretlerin ne kadar olacağını merakla araştırmaya başladı. Yapılan açıklamalarla birlikte 2022 yılı emekli bayram ikramiyelerinde artış beklentisinin ifade edilmesi, bu merakı daha da artırdı.

2021 yılında biner lira olan bayram ikramiyelerinin 2022 yılı için en az 1.200 liraya yükseltilmesi bekleniyor. Aynı şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gelirlerinin giderlerini karşılama oranının da yüzde 94.97’ye ulaşacağı beklentiler arasında yer alıyor. 2022 yılı içinde istihdama destek programlarına da 44.5 milyar ödenek, sosyal güvenlik programlarına da 38.9 milyar kaynak aktarımı gerçekleştirilecek.

HANGİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYESİNDEN FAYDALANABİLECEK?

Gelecek yıl bayram ikramiyelerinde gerçekleştirilmesi beklenen artışlar, bu imkanlardan kimlerin yararlanabileceği konusunu gündeme getirdi. Yapılacak olan artışlara Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin yanı sıra bazı özel durumu olanlar da bu haklardan faydalanabilecek. Emekli ikramiyesinden yararlanabilecek emekli grubu aşağıdaki gibidir:

  • SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri,
  • Şehit yakınları ve gaziler,
  • Şampiyon sporcular,
  • Ölüm aylığı alanlar,
  • Hayatını kaybedenlerin hak sahipleri,
  • Şeref aylığı alanlar,
  • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
  • Geçici köy korucuları,
  • Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller.
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber