Tarih : 27.09.2021 - 15:45 Yorum : 0

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı 2021 başvuru tarihi ne zaman? Başvurular nasıl yapılır?

Merakla beklenen Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuruları devam ederken, motorcu, serdümen, aşçı, topçu, kurbağa adam gibi pozisyonlar için belirlenen kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Başvuru süreci devam eden uzman erbaş personel alımı için şartlar neler, başvuru nasıl yapılır? gibi soruların da yanıtları aranmaya başlandı. İşte Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş iş başvurusu ve şartları ile ilgili detaylar…

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı 2021 başvuru tarihi ne zaman? Başvurular nasıl yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş başvuru süreci 21-3 Eylül 2021 olarak belirlenmişti. Başvuru süreci devam ederken, kontenjanın 300 olarak belirlenmesiyle başvurunun nasıl yapılacağı ve başvuru şartları merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki Sahil Güvenli Komutanlığı 300 uzman erbaş iş başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

21-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş başvuruları, e-Devlet kapısı aracılığıyla https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu adresi üzerinden yapılmaktadır. Posta yolu ya da şahsen yapılamayacak olan başvurular sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek ve sonuçlar ise https://www.sg.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacaktır.

Verilen tarihler içerisinde gerçekleştirilmesi gereken başvurular, bazı branşlarda yeterli başvuru sağlanmaması ve kontenjanın doldurulamaması gibi durumlarda bu branşlar için ya da tüm branşlar için başvuru süreçleri idare tarafından uzatılabilecek. Bu gibi durumlarda süreçle ilgili uzatma kararları yine sahil güvenlik resmi internet sitesinden ilgililere bildirilecektir.

Askerlik sınıfına, branşına ve ihtisasına göre başvuru yapacaklar ile sistem üzerinden ek belge yüklemesi gereken adaylar internetten yapacakları başvurularda bazı noktalara dikkat etmelidir. Askerlik görevini tamamlamış olan adaylar, üzerinde terhis tarihi ya da sınıfın, branşının açık isminin yazılı olduğu terhis belgesini, askerliği devam eden adaylar da birliklerinden alacakları görev yeri belgesini ve başvuru için gerekli olan belge ve sertifikaları anlaşılır bir şekilde taratarak sisteme yüklemelidir. Sistem üzerinde görünmeyen ya da okunamayan belgeler geçersiz sayılacak ve başvurular kabul edilmeyecektir.

Beyan edilen belgelerin aranan şartlara uyup uymaması değerlendirildikten sonra uymadığı tespit edilen başvurular, süreçle ilgili hangi aşamada olunursa olunsun kabul edilmeyecektir. Bu ret durumu adayların ataması yapılmış olsa dahi geçerli olacaktır ve tüm hukuki sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.

UZMAN ERBAŞ SINAV VE MÜLAKATLARI NASIL YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş ön başvuruları gerçekleştirildikten sonra kabul edilen adaylar sıva tabi tutulacaktır. Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavı, uygulamalı mesleki bilgi sınavı, mülakat sınavı gibi sınavlarla birlikte ön sağlık muayenesi ve fizik kabiliyet, değerlendirme testleri, adayların bu süreçte değerlendirilecekleri aşamalar olacaktır. Tüm gerekli şartların sağlanması durumunda sonuçlar https://www.sg.gov.tr/ adresi üzerinden adaylara duyurulacaktır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber