2022-05-16 18:30:49 | Son Güncelleme : 2022-05-16 20:43:51

Formayı görünce çıldırdı: PSG’nin yıldızı maça çıkmadı!

Kadrosunda dünya yıldızlarına sahip olan Fransız devi Paris Saint-Germain’de yeni bir kriz patlak verdi. Takımın Müslüman futbolcusu Idrissa Gana Gueye, özel olarak tasarlanan LGBTQ+ temalı formayı giymek istemediğini belirterek maça çıkmadı. Fransız devinin teknik direktörü Pochettino maç sonu açıklama yaparak, futbolcunun kişisel nedenlerden ötürü mücadelede forma giymediğini söyledi.

Formayı görünce çıldırdı: PSG’nin yıldızı maça çıkmadı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Paris Saint-Germain ile Montpellier karşılaşmasında forma krizi patlak verdi. Fransız devi Paris Saint-Germain’in Müslüman yıldızı Idrissa Gana Gueye, takım için özel tasarlanan LGBTQ+ temalı formalarına tepki göstererek maça çıkmadı. 

MAÇA ÇIKMAK İSTEMEDİ 

Takımca deplasmana giden ancak kadroya alınmayan Idrissa Gana Gueye'nin LGBTQ+ temalı formayı giymeği reddettiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Pochettino, Gueye'nin kişisel nedenlerden ötürü forma giymediğini belirtti.

FORMAYA TEPKİ 

Geçen hafta Fransa Ligue 1'in tüm maçlarında 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün için oyuncuların forma numaralarında ve kaptanların kol bantlarında gökkuşağı bayrağı yer aldı.