2022-06-29 14:25:00 | Son Güncelleme : 2022-06-29 14:54:01

Aykut Erdoğdu kimdir? Aykut Erdoğdu'nun nikah masasına oturduğu eşi Avukat Tuba Torun kimdir?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun evlendi. CHP'li Aykut Erdoğdu, partisinin Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun ile nikah masasına oturmasını ardından "Aykut Erdoğdu kimdir, kaç yaşında? Aykut Erdoğdu'nun nikah masasına oturduğu eşi Avukat Tuba Torun kimdir?" soruları merak konusu oldu. İşte Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun biyografisi…

Aykut Erdoğdu kimdir? Aykut Erdoğdu'nun nikah masasına oturduğu eşi Avukat Tuba Torun kimdir?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz gün nikah masasına oturan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun düğünden eğlenceli anlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat kıydı. Dikkat çeken düğünün ardından "Aykut Erdoğdu kimdir, kaç yaşında? Aykut Erdoğdu'nun eşi Tuba Torun kimdir?" soruları merak edildi. İşte detaylar…

AYKUT ERDOĞDU KİMDİR?

Aykut Erdoğdu 1972 yılında Kars'ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Carnegie Mellon Üniversitesi'nde "Kamu Politikaları ve Yönetimi" üzerine yaptı.

2005 yılında ABD İç Denetçiler Enstitüsü’nden Uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi unvanı aldı. Ayrıca Hazine müsteşarlığındaki görevi sırasında Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin baş denetçisi olarak görev yaptı.

Erdoğdu, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili olarak meclise girdi. Milletvekilliği döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeliği ve Komisyon’da partisinin Grup sözcülüğü görevlerini yürüttü. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrası oluşturulan CHP Kriz Masası’nın Başkanlığı’na getirildi. 6 Eylül 2014 tarihinde CHP Parti Meclisi üyesi seçildi fakat 23 Ekim 2014 tarihine Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.

AYKUT ERDOĞDU EŞİ KİM?

Aykut Erdoğdu, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun 12 Haziran 2022 tarihinde evlendi. Aykut Erdoğdu'nun ilk eşinden bir çocuğu bulunuyor.

TUBA TORUN KİMDİR?

1987 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan Tuba Torun İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Özellikle kadın ve çocuk hakları olmak üzere insan hakları üzerine çalışmalar yapmakta olan Tuba Torun, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı ve Sosyal Haklar Derneği Çocuk Hak İhlalleri Koordinatörüdür. Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk hakları koordinatörü olan Torun, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesidir.

AYKUT ERDOĞDU’NUN ESKİ EŞİNİN YAYINLADIĞI VİDEO SOSYAL MADYADA GÜNDEM OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, 13 Haziran'da 35 yaşındaki avukat Tuba Torun'la hayatını birleştirmişti. Çok konuşulan evliliğin ardından haftalar geçmeden Aykut Erdoğdu'nun eski eşiyle yaptığı telefon görüşmesi ortaya çıktı ve Erdoğdu'nun yeni eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun için kullandığı skandal ifadeler sosyal medyada bomba etkisi yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun ayrıldığı eşi olduğu iddia edilen “Özge” isimli Twitter hesabından Erdoğdu ve eski eşi arasında geçen bir telefon görüşmesini yayınlandı. Geçtiğimiz haftalarda evlendiği yeni eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun için kullandığı skandal ifadeler sosyal medyada gündem oldu. Ardından Erdoğdu, Twitter hesabında açıklama yaptı.

"Özge" ismiyle açılan bir Twitter hesabı ses kaydını "Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu'nun Tuba Torun'la ilişkisini öğrendikten hemen sonra... Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, "50 kişi ile yatmış" dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi" sözleriyle paylaştı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan bu ses kaydının ardından CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Aydoğdu, "Bu akşam eski eşimle birkaç ay önce yaptığım bir telefon konuşması sosyal medyaya düştü… Bu konuşma görüntülü olarak kaydedilmiş… Şartlar ne olursa olsun eski eşim ve çocuğumun annesi hakkında kötü bir şey söyleyemem…"

"Eşim Tuba şu an hastaneye kaldırıldı… Ben yanında olabilmek için Ankara'dan yola çıktım… Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum… Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba'yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek…"

Bu skandal gelişmelerin ardından ses kaydını yayan Twitter hesabı kapatılırken Tuba Torun da hesabını "korumalı" hesaba çevirdi.

AYKUT ERDOĞDU VE TUBA TORUN PARTİDEN İSTİFA ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun Erdoğdu yaşanan bu olaylar üzerine partiden istifa etti.

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan süreç ile ilgili kararı kendi takdirlerine bırakmıştı.

İki isim, CHP'nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdi.