Tgrt Haber
12 Ağustos 2023 10:10 - Güncelleme : 12 Ağustos 2023 10:24

Emlakçılardan ev sahiplerine çağrı: Öğrencilere merhamet gösterelim

Emlakçılardan ev sahiplerine üniversite öğrencileri için 'merhamet' çağrısı geldi. Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Taflan, “Toplum olarak merhametli insanlarız. Bu merhameti önümüzdeki dönem öğrenim görecek olan gençlerimize göstermemiz gerekir” dedi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kira, Fiyat, Öğrenci

Ev fiyatları kadar kira fiyatları da cep yakıyor. Eylül ayı ortalarında başlayacak olan yüksek öğretim yeni döneminde üniversiteyi okuyacak öğrencileri de zorlu bir süreç bekliyor. Özellikle büyükşehirlerdeki kiraların yüksek olması dikkat çekiyor. 

“DEPREMZEDELERE GÖSTERİLEN DUYARLILIK ÖĞRENCİLERE DE GÖSTERİLSİN”

Trabzon’da okuyacak öğrencilerin aşırı kira artışı nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon İnşaatçılar Emlakçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan, Trabzon halkının depremzedelere gösterdiği duyarlılığı üniversite öğrencilerine de göstermelerini istedi.

TEMFED Genel Başkan Yardımcısı Taflan, öğrenciler için ev sahiplerinden 'merhamet' çağrısında bulundu.

TRABZON’DA ARTIŞ ORANI YÜZDE 300’E YAKLAŞTI

Trabzon'un yüzde 300'e yaklaşan kira artış oranlarıyla Türkiye genelinde ilk sırayı aldığını hatırlatan ve kira artış oranları nedeniyle Trabzon’da öğrenim görecek olan gençlerin ev bulamama nedeniyle ciddi mağduriyet yaşandığını kaydeden Taflan, “Artık önümüzde okullar, üniversiteler açılacak. Fiyatlara baktığımız zaman Trabzon genelinde çok ciddi anlamda yüksek kira oranları var. Bu anlamda anne babalar, 81 ilden çocuklarını eğitimini sağlamak için gönderiyorlar. Bu çocuklar burada kiralar karşısında eğitim, barınma ihtiyaçlarını giderme hususunda nasıl hayatlarını idame ettirecek?” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERE DE MERHAMET GÖSTERELİM”

“Gelecek olan çocuklarımıza, öğrencilerimize toplum olarak el atılmasını istiyoruz.” diyen Taflan, “Deprem sonrası ev konusunda ilimizde yoğunluk oldu. Bu anlamda bölge insanına, emlak danışmanı arkadaşlarımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum. Elde olan bütün gayri menkuller deprem bölgesinden gelenlere tahsis edildi ve hiçbir ücret alınmadan. Hatta bırakın hizmet bedelini bunlardan kira dahi talep edilmedi. Toplum olarak merhametli insanlarız bu merhameti en azından önümüzdeki dönem için ilimizde öğrenim görecek olan gençlerimize göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Yüksel22 Ağustos 2023 14:13

Karı koca memur arayan emlakçı içindeki kiracıyı çıkar ben sana daha yüksek kirayla kiraci bulurum diyerek mal sahibini örgütleyen emlakçı değil mi daha fazl komisyon alabilmek İçin 1000 tl lik yere 10.000 yazan siz değilmisiniz şimdi çıkmış bize masal okumayın

Yüksel 22 Ağustos 2023 14:10

Ulan siz değilmisiniz bu memleketi bu hale getiren bi tane kira bedeli komisyon bilmem ne alabilmek için şimdi çıkıp bize hikaye okuyorsunuz

Sonraki Haber Yükleniyor...