Tarih : 26.10.2021 - 10:21 Yorum : 0

Mossad ajanının ev arkadaşı anlattı: Maddi durumu gayet iyiydi

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 15 Mossad ajanından biri olan Muhammed Salhab'ın Konya'daki eski ev arkadaşı Amr Mansour, Salhab'ı anlattı.

Mossad ajanının ev arkadaşı anlattı: Maddi durumu gayet iyiydi

MİT'in operasyonu ile gözaltına alınan 15 Mossad ajanından biri olan, İsrail'in yurt dışındaki yöneticileriyle irtibatlı olduğu ortaya çıkan Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Muhammed Salhab'ın Konya'da bir dönem aynı evde kaldığı arkadaşı konuştu. Salhab ile aynı zamanda aynı şirkette de çalışan Amr Mansour, yaşananlara inanamadığını söyledi.

Sabah gazetesine konuşan Amr Mansour, Mossad ajanı Salhab ile bir buçuk yıl aynı evde kaldığını, 7 ay önce evden ayrılıp başka bir yere taşındığını söyledi. Mansour, hareketlerinden hiç şüphelenmediğini şu sözlerle ifade etti:

"Bu süre içerisinde Muhammed'in hiçbir hareketinden şüphelenmedim. Ben Muhammed'in tuzağa düşmüş olduğunu düşünüyorum. 1,5 yıl beraber kaldık. 7 ay önce ben evden ayrıldım. İstanbul merkezli eğitim-danışmanlık merkezini ben kurdum. Birkaç ay birlikte çalıştık sonra o derslerinin yoğunluğu nedeniyle ayrıldı. Resmi olarak Muhammed'in şirkette bir alakası yoktu.''

Mossad ajanı Muhammed Salhab

Salhab'ın İsviçre'ye gittiğini bildiğini söyleyen Mansour, Avrupa isteğini de anlattı:

"Yurt dışına çıktığından haberim vardı. Hatta ailesinin de haberi vardı. Muhammed Türkiye'deki eğitiminden sonra uzmanlık eğitimi için Avrupa'ya gitmek istiyordu. Bunun için de Avrupa'da bir dernekle irtibata geçmişti. Arkadaşlarına da o dernekle görüştüğünü söylemiş. İtalya'da eğitim görmek istiyordu. Böyle bir hayali vardı.''

Muhammed Salhab'ın maddi durumunun da iyi olduğunu ifade eden Mansour, "Muhammed'in maddi durumu gayet iyiydi. Ailesinin de Filistin'de maddi durumu iyiydi. Ben aileyi Filistin'den de tanıyorum. Ailesinden gelen 500 doların yarısını ihtiyacı olan öğrencilere verirdi" dedi.

Etiketler : İsrail Mossad Ajan Filistin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber