26˚
İstanbul
26˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 4.68 /s
Cumartesi
26˚/19˚
Pazar
28˚/19˚
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
27 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-19 13:27:30

Sancaktepe’de direksiyon sınavından geçemeyen kadının ailesi öğretmeni darp etti

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde bulunan direksiyon eğitim alanındaki kafede, ortalık karıştı. Direksiyon sınavından geçemeyen kadın durumu ailesine anlattı. Kadının babası ile ağabeyi, direksiyon öğretmenini darp etti.

Sancaktepe’de direksiyon sınavından geçemeyen kadının ailesi öğretmeni darp etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Sancaktepe'de, geçtiğimiz pazar günü saat 16:30 sıralarında direksiyon sınavından geçemeyen kadın, evine gidip durumu ailesine söyledi. İddialara göre duruma sinirlenen kadının babası ile ağabeyi, direksiyon öğretmenlerinin oturduğu kafeye gitti. 

Baba ile oğlu, kızlarının başarısızlığından sorumlu tuttukları sınav komisyonu başkanı olan direksiyon öğretmeni B.A.'ya saldırdı. Baba ile oğlunun yumruklu saldırısına uğrayan öğretmen B.A., kendisini savunmak istese de yere yığıldı.

SERBEST BIRAKILDI

Kafedekilerin saldırgan baba ile oğlunu engellemesiyle kavga sonlandı. Sancaktepe'de bir ortaokulda müdür yardımcılığı da yaptığı öğrenilen B.A., kendisine saldıran baba ile oğlundan şikayetçi oldu. İfadeleri alınan baba ile oğlunun serbest bırakıldığı öğrenildi.

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Direksiyon öğretmenine saldırı anı kafenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, baba ile oğlunun, masada bir başka öğretmen arkadaşıyla oturan öğretmen B.A.'ya yumruklarla saldırdığı görülüyor. Yumruklara maruz kalan öğretmen yere düşüyor. Kafedekiler ise baba ile oğlu tutarak olayı sonlandırıyor.

‘SINAV ÖNLEMİ YETERİNCE ALINMIYOR’

Olaya tanık olan direksiyon kursu hocası Ayhan Kıyıcı, "Sınav günü adayımız paralel park yaptığı sırada biz araçtan inerken komisyon hocamızın sınavında 2 kişi tek araçla kalıyor. Paralel parkı yapıp paralel parktan çıkarken komisyon hocasının iddiasına göre öndeki aracın takip mesafesini korumadığı için ve frene müdahale ettiği adayın sınavı sonlandırılıyor. Başlangıç noktasına adayımızı bıraktıktan sonra adayın yakınları ile hocalarımız tartışıyor. Büfede çay içtiğimizde bir anda adayımızın yakınları bir anlık öfkeyle hocamıza saldırdı. 2 taraf da şikayetçi oldu. Yetkilere sesleniyorum. Sınav günlerinde sınav önlemi yeterince alınmıyor. Güvenlik yok" dedi.

AGRESİF ÖĞRENCİLER VAR

Motorlu sürücü kursu öğretmeni Hakan Önsöz, "Sınav günlerinde maalesef bazı agresif öğrenciler olabiliyor. Buradaki güvenlik eksikliği var mı, yok mu bilemiyorum. Ama bizim bu sınavlarda arkadaşlarımızın olduğu gibi büyük bir tehlikeler altında olabiliyoruz. Yetkilerimizden ricamız direksiyon öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim'den gelen öğretmenlerimizin güvenliğinin sağlanması" diye konuştu.

Etiketler