20˚
İstanbul
20˚
açık
Nem %37
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-10 17:29:31

Yüksekova-Hakkari karayolunda araçlar mahsur kaldı! Sis etkili oldu

Yüksekova-Hakkari karayolunda yoğun kar yağışı ve tipi onlarca aracı mahsur bıraktı. Sisin hakim olduğu karayolunda sürücüler havanın açılmasını bekledi.

Yüksekova-Hakkari karayolunda araçlar mahsur kaldı! Sis etkili oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hakkari Yüksekova'da öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle onlarca araç yolda mahsur kalırken, bazı araçlar ise yoldan çıkarak bariyerlere çarptı. Sisin de hakim olduğu karayolunda sürücüler, araçlarına zincir takarak havanın açılmasını bekledi.

ARAÇLARDA MADDİ HASAR OLUŞTU

Yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı bariyerlere çarparak kaza yaptıklarını dile getiren Cemil Ablak, “Biz köye gidecektik, bir anda kar ve tipi bastırdı. Kaygan yoldan kayarak bariyerlere çarptık. Şükür bizde bir sıkıntı yok ama araçlarda maddi hasar oluştu. Şu an köyden yardım bekliyoruz” dedi.

Ferhat Yiğit de Hakkari il merkezinde gazeteciler için verilen programa yetişmek için yola çıktıklarını belirterek, “Şu an aracımız yolda mahsur kaldı. İnşallah kısa sürede Hakkari’ye yetişiriz. Çünkü yolda onlarca araç mahsur kalmış vaziyette” diye konuştu.

Etiketler