2022-04-14 13:36:58 | Son Güncelleme : 2022-04-14 14:05:33

Mor ve Ötesi konseri ne zaman, biletleri ne kadar? Mor ve Ötesi’nden İnönü Stadı’nda büyük konser!

Mor ve Ötesi, uzun süren sessizliğini, İnönü Stadyumu’nda vereceği konser ile bozuyor! Geçtiğimiz yıldan bugüne İstanbul’da konser vermeyen Mor ve Ötesi, Beşiktaş İnönü Stadı’nda (Vodafone Park) vereceği konser ile sevenleriyle buluşacak. Uzun süredir grubun İstanbul’da konser vermesini bekleyen sevenleri, konserin hangi tarihte yapılacağını ve bilet fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, “Mor ve Ötesi konseri ne zaman?”, “Mor ve Ötesi konser biletleri nereden alınır?” sorularına cevap aranıyor.

Mor ve Ötesi, uzun bir aradan sonra Beşiktaş İnönü Stadı'nda sevenleriyle buluşacak.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Mor ve Ötesi, uzun bir aradan sonra Beşiktaş İnönü Stadı'nda sevenleriyle buluşacak.

Pandemi koşulları nedeniyle uzun süredir konser konularında kısıtlamalar yaşayan müzik camiası, normalleşme hareketleriyle birlikte dinleyicilerle yeniden bir araya gelmeye başladı. Uzun süredir İstanbul’da konser vermemiş olan Mor ve Ötesi, yıllardır kurmuş olduğu hayalini gerçekleştirerek, Beşiktaş Jimnastik Kulübü yönetimiyle 2019 yılında başlayan görüşmeleri bir sonuca bağladı ve Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda konser vermek için kolları sıvadı. Peki Mor ve Ötesi konseri ne zaman, hangi tarihte? Mor ve Ötesi konser biletleri kaç TL? Tüm detaylar haberimizde…

MOR VE ÖTESİ İNÖNÜ STADI’NDA SEVENLERİYLE BULUŞUYOR

Geçtiğimiz yıldan itibaren İstanbul’da konser vermemiş olan Mor ve Ötesi, sessizliğini İnönü Stadı’nda bozacak. Pandemiden önce yani 2019 yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile başlayan görüşmelerin neticelenmesi ile birlikte, konser için geri sayım başladı. Kulübün çimlerle ilgili hassasiyeti nedeniyle liglerin bitmesini takip eden süreçte, çimlerin toprakla birlikte tamamen yeniden döşenmesinden önce yapılacak olan Mor ve Ötesi konseri haberi, grubun hayranlarını heyecanlandırdı. Mor ve Ötesi konseri çok sayıda dinleyiciyi mutlu ederken, aynı zamanda kulübe de ciddi anlamda maddi katkıda bulunacak.

1947 yılında açılan ve açıldığı tarihten itibaren belirli aralıklarla çok sayıda konsere ev sahipliği yapan Beşiktaş İnönü Stadyumu (Vodafone Park), 1993 yılında Metallica, Madonna, Michael Jackson ve Sting konserleri ile müzikseverlere unutulmayacak anlar yaşatmıştı.

MOR VE ÖTESİ KONSERİ NE ZAMAN?

Grubun uzun zamandır hayalini kurmuş olduğu Beşiktaş İnönü Stadı’nda gerçekleştirilecek olan konser için geri sayım başladı. Konser 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü verilecek. Kerki/Solfej organizasyonu ile dinleyicileri ile buluşmayı planlayan Mor ve Ötesi, konser ile ilgili detaylı bilgileri sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaya devam edecek.

MOR VE ÖTESİ KONSER BİLETLERİ NE KADAR?

Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda (Vodafone Park) gerçekleştirilecek olan Mor ve Ötesi konseri için biletler, 15 Nisan 2022 tarihinde erişime açılacak. Henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Bilet satışlarının erişime açılması ile birlikte ücretlerle ilgili detaylı bilgiyi haberimizden takip edebilirsiniz.

MOR VE ÖTESİ NE ZAMAN KURULDU?

Ocak 1995 tarihinde vokal&gitarda Harun Tekin, basta Alper Tekin, vokal&gitarda Derin Esmer ve davulda Kerem Kabadayı ile birlikte kurulan Mor ve Ötesi, İstanbul’da kurulmuş olan Türk alternatif rock müzik gruplarından biridir. Grubun temelleri, 90’lı yılların başında Harun Tekin ve Kerem Kabadayı’nın Alman Lisesi’nde okudukları dönemde kurmuş oldukları Decision isimli grup ile atılmıştır. İlk olarak 1995 yılında Stüdyo Spectrum’da şarkı kaydetmeye başlayan Mor ve Ötesi, 10 şarkıdan oluşan ‘Şehir’ isimli albümünü 1996 Haziran ayında yayımlamıştır.

İlk konserini Ankara’da veren grupta ilk ayrılık Alper Tekin ile başladı. Alper Tekin’in ardından gruba Burak Güven dahil oldu.

1998 yılında ikinci albümünü çıkaran Mor ve Ötesi, bu yıl Derin Esmer ile yollarını ayırarak, Kerem Özyeğen ile devam etti. 17 Ağustos depreminden derinden etkilenen grup, bir süre müzik çalışmalarına ara verdi. Fakat bu süreçte çeşitli sosyal ve politik konularda aktivist bir rol üstlendi. Placebo’nun 9 Aralık 1999 tarihinde İstanbul’da vermiş olduğu konserde ön grup olarak sahne alan Mor ve Ötesi, ilerleyen yıllarda çıkardığı albümler ve vermiş olduğu konserlerle, geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. ‘Yaz Yaz Yaz’ ve ‘Dünya Yalan Söylüyor’ albümler, grubunn en sevilen ve çıkış yakalayan albümleri arasında yer alıyor.

Son olarak 2022 yılında ‘Sirenler’ isimli albümleri ile müzik piyasasındaki faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Mor ve Ötesi, duyarlılıkları, çalışmaları ve şarkılarıyla, tüm zamanların en sevilen grupları arasında yerini korumaya devam ediyor.

Etiketler