2022-06-01 09:59:35 | Son Güncelleme : 2022-06-01 12:05:52

Burak Özçivit’in eşi Fahriye Evcen Alparslan Büyük Selçuklu’ya veda etti

Ekranların sevilen oyuncusu Fahriye Evcen, Karan’ın doğumunun ardından bir süre oyunculuğa ara vermişti. Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle ekranlara geri dönen Evcen, dizinin dün akşam yayınlanan son bölümüyle veda etti.

Burak Özçivit’in eşi Fahriye Evcen Alparslan Büyük Selçuklu’ya veda etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Alparslan Büyük Selçuklu’nun Akça Hatun’un hayranlarını hüzne boğdu. Ünlü oyuncu verdiği uzun bir aranın ardından ekranlara Alparslan Büyük Selçuklu ile geri dönmüştü. Dün akşam yayınlanan sezon finalinde ölümüyle Sultan Alparslan’ı paramparça eden Akça Hatun diziye veda etti.

Sezon finalinin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımlarıyla sevenlerini hüzne boğan Fahriye Evcen ayrılığını duyurdu.

Dizide Akça Hatun karakterini canlandıra Evcen, oyunculuğu gönülleri fethetmeyi başardı. Dizi ile bir sezonluk anlaşma yapan Evcen, dün akşam yayınlanan sezon finali bölümü ile diziye veda etti.

“SAĞ OLUN, VAR OLUN…”

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İlmek ilmek ördüğü bir hikaye ile Akça'yı bana teslim eden Emre Konuk'a, her adımda yanımda olan eşi Gülce'ye, yönetmenlerimiz Sedat İnci ve Bekir Sekman'a, ekran önü ve arkasındaki tüm çalışma arkadaşlarıma ve hepsinden çok beni ilk günümden itibaren yalnız bırakmayan sevgili seyircilerimize en içten teşekkürlerimle... Sağ olun, var olun..." diyerek diziye veda etti.

“GÖREMEDİĞİNİZ ASIL KAHRAMALAR…”

Kamera arkasındaki çalışma arkadaşlarına veda etmeyi unutmayan Evcen, "Ve göremediğiniz asıl kahramanların sadece küçük bir kısmı... Canım ekip...  her birinize en içten teşekkürlerimle." diyerek ekip arkadaşlarına da veda etti.


Fahriye Evcen'in paylaşımının ardından dizinin yapımcısı Emre Konuk'ta Fahriye Evcen'e paylaştığı fotoğraf ile veda etti. 
Emre Konuk'un paylaşımı ise şöyle;

AKÇA HATUN GERÇEKTE KİMDİR, NASIL ÖLDÜ?

Akça Hatun yani Aka Hatun, Büyük Selçuklu Devleti'nin ikinci Sultanı Alparslan'ın ilk eşidir. Doğum ve ölüm tarihine dair bilgi bulunmuyor. Ancak Alparslan, Aka Hatun'un ardından Seferiye Hatun ile evlenmiştir. Bu iki evlilikten de Sultan'ın 12 çocuğu olmuştur.