2021-11-27 19:14:28

Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosunda vaka ve vefat düşüşte! Bakan Koca'dan Nu varyantı açıklaması

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 27 Kasım koronavirüs tablosuna göre; 23 bin 759 yeni vaka tespit edilirken, 192 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında düşüş olması dikkat çekti. Bakan Koca yaptığı açıklamada Türkiye'de en çok delta varyantı olduğunu belirtirken Nu varyantına ise rastlanmadığını duyurdu.

Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosunda vaka ve vefat düşüşte! Bakan Koca'dan Nu varyantı açıklaması
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 27 Kasım koronavirüs tablosuna göre; 23 bin 759 yeni vaka tespit edilirken, 192 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında düşüş olması dikkat çekti.  Bir günde toplam 358 bin 274 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 25 bin 103 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 81,08 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 90,52 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 120 milyon 58 bin 425 ’e yükseldi.

AŞILAMADA SON DURUM

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 84,7 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 56,4 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

BAKAN KOCA: ÜLKEMİZDE NU VARYANTINA RASTLANMADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Farklı ülkelerde ortaya çıkan varyantlara bağlı gelişmeleri izliyor ve ülkemizin dışarıyla teması konusunda önlem alıyoruz. Gündemde olan Nu (omicron) varyantına karşı en erken önlem alan ülkelerdeniz. Türkiye’de en yaygın varyant Delta varyantıdır. Nu varyantına rastlanmamıştır." dedi.

27 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

26 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan verilere göre; 24 bin 2 yeni vaka tespit edilirken, 201 kişi hayatını kaybetmişti. 

Etiketler