Tarih : 09.05.2021 - 11:40 Yorum : 0

İsrail polisi, sabah namazı sonrası cemaate saldırdı! 10 yaralı

İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etti: Çok sayıda yaralı var

İsrail polisi, sabah namazı sonrası cemaate saldırdı! 10 yaralı

İsrail polisi, sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale ederek 10 kişiyi yaraladı.c"Canımız kanımız feda olsun sana ey Aksa" ve "Hepimiz Şeyh Cerrah'ız" (İsrail'n bazı Filistinlileri evlerinden çıkarmak istediği Doğu Kudüs mahallesinin adı) şeklinde sloganlar atan yüzlerce kişi, daha sonra Aksa'nın Aslanlı Kapı ve Hutta Kapısı'na doğru yürüyüşe geçti.

10 FİLİSTİNLİ PLASTİK MERMİYLE YARALANDI

Filistin Kızılayından yapılan açıklamaya göre, müdahalede 10 Filistinli plastik mermiyle yaralandı. Yaralanmaların 5'inin baş bölgesinden, dördünün ayaktan ve birinin elden gerçekleştiği belirtilen açıklamada, polisin Aslanlı Kapı'yı kısa bir süre giriş çıkışlara kapatması nedeniyle bazı yaralıların hastaneye naklinin geciktiği kaydedildi.

Filistin Kızılayının açıklamasında, ayrıca yaralılardan birinin ağzına plastik mermi isabet ettiği ve çenesinin yarıldığı belirtildi.

DURUM NORMALE DÖNDÜ

İsrail polisi bazı Filistinli gençleri de gözaltına aldı. Yaklaşık yarım saat süren müdahalenin ardından durum normale döndü.

İsrail polisinin önceki gün Mescid-i Aksa'nın içine girerek gerçekleştirdiği müdahalede 205 Filistinli yaralanmıştı.

Kudüs'te İsrail polisinin Filistinlilere dünkü müdahalesinde de 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu açıklamıştı.
İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına kınama İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına kınama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Filistin'e düzenlediği alçak saldırıyı kınadı.

İsrail güçleri, Mescid-i Aksa'ya girişleri engelledi İsrail güçleri, Mescid-i Aksa'ya girişleri engelledi İsrail güçleri Kadir Gecesi öncesinde Mescid-i Aksa'ya giden otobüsleri durdurdu. İsrail güçlerinin geri dönmelerini talep ettiği onlarca Filistinli karayolu üzerinde ikindi namazı kıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber