Tarih : 04.08.2021 - 23:06 Yorum : 0

İHA ekibi termik santral yangınını saniye saniye aktardı

Milas'ta devam eden orman yangını tüm önlem ve çabalara rağmen termik santrale sıçradı. Bölgede yaşananları aktaran İHA ekibi, santralde gerçekleşen patlama sonrası araçlarıyla birlikte bölgeden ayrılırken, bir diğer yandan yaptıkları yayını sürdürdüler. Korku dolu anlar ekibin kamerasına saniye saniye yansıdı.

Milas'ta orman yangını 'Kemerköy Termik Santrali'ne ulaştı. Saat 21.00 sıralarında termik santralin elektrik iletim tellerinden de kıvılcımlar düşmeye başladı. Bunun ardından terminalin alarmı çalmaya başladı. Bu arada patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi. Güvenlik gerekçesi ile insanların bölgeden uzaklaştığı Milas'taki santralde durum ciddiyetini koruyor.

İHA EKİBİ SANİYE SANİYE AKTARDI

Bölgede görev yapan İHA ekibinden Ali Gözeten ve Aykut Yeniçağ bu anı canlı yayında aktardı. Bir anda patlamaya başlayan santralde sirenler çalmaya başladı. İHA Muhabiri Ali Gözeten ve Aykut Yeniçağ, bölgedeki gelişmeleri aktardığı sırada yaşanan acil durumu yayını kesmeden bir yandan araçla bölgeden uzaklaşıp diğer yandan da yayınını sürdürdü.

Kaynak : İHA
Etiketler : Milas Termik Santral
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber