Tarih : 07.12.2021 - 10:06 Yorum : 0

Askıda ekmeğe güncelleme geldi: 'Benden 5 tane askıda dürüm'

Adana'da bir esnaf askıda ekmek kampanyasına yeni bir boyut getirdi. Askıda kebap uygulaması başlatan esnaf, "Belli bir kitleye ulaştık ve herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahipleri gelip buradan alıyor" dedi.

Askıda ekmeğe güncelleme geldi: 'Benden 5 tane askıda dürüm'

Adana'da bir esnaf, eşi ile istişare ederek başlattığı müşterilerinin fikirlerini aldığı askıda kebap kampanyası vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Zor günlerin herkesin paylaşımcı olması birliktelik ve beraberlik ile aşılacağını kaydeden işletme sahibi Kemal Erdem, müşterileri ile askıda kebap uygulaması düşüncesini paylaşmasının ardından yoğun destek geldiğini, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılarak veren el alan eli görmeden büyük bir dayanışma yaşandığını kaydetti.

"HERKESE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Birkaç arkadaşı kampanyaya başladığını belirten Erdem, "Müşterilerimiz yemek yiyor para üstü almıyor ya da benden 5 tane askıda dürüm diyor. Muhtarlar komşular yönlendirme yapıyor. Sosyal medyadan paylaşım yapıyoruz ve dönüşler alıyoruz. Belli bir kitleye ulaştık ve herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahipleri gelip buradan alıyor. İhtiyaç sahibi aileler belki kurbandan kurbana et yiyen aileler var ilk defa kebap yiyen çocuk olabiliyor" dedi.

Erdem, "Esnaflık yapıyoruz az kazandığımız çok kazandığımız zamanda oluyor. Ben benim gibi herkes kendilerince bir çok yere ulaşmayı ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmalarını tavsiye ediyorum. Zor süreçlerden geçerken halkımız duyarlı esnafımız duyarlı belki birçok kişiden farklı projeler çıkacaktır. Güzel bir olaya vesile olduğumuzu düşünüyorum” dedi. Askıda ekmek uygulamasından yararlanan 3 kağıt toplayıcısı ise vatandaşlara dualar ederek teşekkür etti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber