Tarih : 31.07.2021 - 15:56 Yorum : 0

'Aşısızlar AVM'ye girmesin' çağrısı

Edirne Tabip Odası Başkanı Altun, koronavirüs aşısının önemine dikkat çekti. Aşısını yaptırmayan vatandaşların alışveriş merkezlerine, resmi dairelere ve toplumun kalabalık olduğu yerlere alınmaması çağrısında bulundu.

'Aşısızlar AVM'ye girmesin' çağrısı

Toplumsal bağışıklığın sağlanması için sırası gelenin aşı olması gerekiyor. Ancak sırası gelip de hala aşı olamayanlar var.

Edirne Tabip Odası Başkanı Gürcan Altun, aşı olmayanlara kısıtlama getirilmesi gerektiğini söyledi. İki doz aşı yaptırmayanlar AVM’lere girmemeli, aynı uygulamanın tüm resmi dairelerde, okullara öğrenci kabulünde ve fabrikalarda da uygulanması çağrısında bulundu.

“AŞI TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR”

Korona virüse yakalanan kişinin hastalığı çalışanlara bulaştırma tehlikesinin bulunduğunu belirtti. Aşı olmanın bir tercih değil zorunluluk olduğunu belirten ve ölümlerin aşılanma ile azaldığının altını çizen Altun, aşılanmayla birlikte ağır hasta sayısında azalma olduğunu da söyledi.

12 YAŞ ÜZERİ HERKES AŞILANMALI

Okulların açılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Altun, 12 yaş üzeri tüm bireylerin aşılanması gerektiğini söyledi. Öğretmenlerin mutlaka aşı olmak zorunda olduğunun altını çizen Altun, 12 yaş üzeri öğrencileri aşılayarak eğitimin biran önce başlatılması çağrısında bulundu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber