23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %48
Rüzgar 5.03 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
25˚/19˚
Cumartesi
25˚/17˚
Pazar
25˚/17˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-06 11:30:10

Sahte ehliyetle gezen dolandırıcı, kendisini tanıyan jandarmaya takıldı

Denizli'nin Honaz ilçesinde jandarma ekipleri, aranan şahıslara yönelik uygulama gerçekleştirildi. Uygulama sırasında daha önce birçok kez olduğu gibi yine kendisine çok benzeyen arkadaşına ait sürücü belgesini gösteren Ege Bölgesi'nin en hızlı dolandırıcısı, bir jandarma personelinin kendisini tanımasıyla yakayı ele verdi.

Sahte ehliyetle gezen dolandırıcı, kendisini tanıyan jandarmaya takıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ülke genelindeki 19 ilde dolandırıcılık olayına karışan ve kesinleşmiş 17 hapis cezası ile aranan  uygulama noktasında daha önceden kendisini gözaltına alan JASAT ile karşılaşınca sona erdi. 

SAHTE SÜRÜCÜ BELGESİ GÖSTERDİ

Denizli’de İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Honaz İlçe Jandarma ekipleri, aranan şahıslara yönelik uygulama düzenledi. Bu esnada uygulama noktasında durdurulan bir şahıs, kimlik yerine Tolga A. adına düzenlenmiş bir sürücü belgesi gösterdi.

GÖZALTINA ALDIĞI ŞÜPHELİYİ TANIDI

Uygulama noktasında görevli bir JASAT personeli, 2018 yılında düzenlenen bir operasyonda gözaltına aldığı Erdoğan Ö.'yü hemen tanıdı. Kendisine çok benzeyen arkadaşının kimliğini göstererek daha önce bir çok kez uygulama noktalarından geçen Erdoğan Ö.'nün akılalmaz kaçış planı, kendisini tanıyan JASAT ile karşılaşınca sona ermiş oldu.

BÖLGENİN EN HIZLI DOLANDIRICISI

Gösterdiği sürücü belgesinin kendisine çok benzeyen bir arkadaşının olduğu anlaşılan Erdoğan Ö.'nün 19 ilde suç kaydı olan ve Ege Bölgesi'nin en hızlı dolandırıcılarından birisi olduğu ortaya çıktı.

Kütahya, Bursa, Denizli, Konya, Sivas, Bayburt, Antalya, Gümüşhane, Afyonkarahisar, Burdur, Mardin, Gaziantep, Erzurum, Bilecik, Manisa, Ankara, Ordu, Diyarbakır ve İzmir olmak üzere 19 ilde 10 farklı suçtan 47 olaya karıştığı tespit edilen Erdoğan Ö.'nün 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı belirlendi.

ADLİ MAKAMLARA SEVK EDİLDİ

Daha önce kendisini yakalayan JASAT ekibinin tanımasıyla yakayı ele veren Erdoğan Ö., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adli makamlara sevk edildi. Erdoğan Ö.'ye ehliyetini kullandıran arkadaşı hakkında da yasal işlem başlatıldı.

Etiketler