Tarih : 26.07.2021 - 12:39 Yorum : 0

Terörün bittiği Şırnak'ta mutluluk çığlıkları hakim

Şırnak’ta huzurun ve güvenin sağlanmasıyla vatandaşlar serinlemek için yıllarca gidilemeyen vadilere akın etti.

Terörün bittiği Şırnak'ta mutluluk çığlıkları hakim

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde sıcak havaların etkisiyle derelere akın edenler gün boyu Kato Dağı manzaralı yüzmenin keyfini yaşıyor.

İlçeye bağlı Aşağıdere köyü Cintaşı mevkiindeki vadideki buz gibi Habur Çayında yüzen gençler sıcaklardan kurtulmanın tadını çıkarıyor. Cintaşı dedikleri dev kayalık üstüne çıkıp suya balıklama atlayanlar sıcaklardan böyle korunduklarını dile getirdi.

GÜNLERDİR SUDAN ÇIKMIYORLAR

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kavurucu sıcaklar etkisini gösterince dere yatağını görenler serinlemek için günlerdir sudan çıkmıyor. Kayalıklarda güneşlenip yaz aylarının keyfini yaşayanların oluşturduğu manzara deniz sahillerini aratmıyor.

Ferdi Turan adındaki bir genç günlerdir köylerinden 10 kilometre uzaklıkta bulunan vadiye gelip yüzdüğünü söyledi.

"BUZ GİBİ SUDA SERİNLİYORUZ"

Turan, "Sıcak havalar bastırınca her gün buraya geliyoruz. Çok güzel bir yer, tehlikeli değil, aslında alıştığımız için buz gibi suda serinliyoruz. Kuraklık etkisini gösterdi. Bu yüzden sularımızda çok kalmadı" dedi.

Abdulcebbar Dereli isimli bir vatandaş ise herkesi köylerine davet etti. Dereli, "Buralar çok güzel herkesi beklerim. Su çok güzel her yıl buraya geliyoruz. Yaz aylarında havalar çok sıcak olunca buraya gelip akşama kadar yüzüyoruz sonra eve gidiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber