Tarih : 10.06.2021 - 10:46 Yorum : 0

Putin'den NATO uyarısı: Rusya için bir tehdit

Rusya Devlet Başkanı Putin’den NATO uyarısı geldi. Putin, NATO faaliyetlerinin ve Ukrayna’nın NATO’ya üye olma ihtimalinin Rusya için tehlikesine dikkat çekti.

Putin'den NATO uyarısı: Rusya için bir tehdit

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO'nun Rusya için tehdit olabileceği uyarısında bulundu.

Putin, Rus basınına verdiği röportajda NATO'nun askeri faaliyetlerini ve Ukrayna'nın NATO'ya üye olma ihtimalini değerlendirdi.

NATO RUSYA'NIN GÜVENLİĞİNE TEHDİT

NATO'nun Rusya sınırları yakınında askeri altyapısını güçlendirdiğine dikkati çeken Putin, "NATO’nun sınırlarımıza yakınlaşması, Rusya ve vatandaşlarının güvenliğini etkileyecek kadar önemli bir husus” dedi.

FÜZELER 10 DAKİKADA MOSKOVA'YA DÜŞER

Ukrayna'nın NATO'ya katılma ihtimaline de değinen Putin, böyle bir durumda NATO füzelerinin 10 dakika gibi bir sürede Rusya sınırlarına ulaşabileceğini söyledi. Putin ''Ukrayna'nın NATO üyesi olduğunu farz edelim. Amerikan füzelerinin Harkiv veya Dnipro kentlerinden Moskova’ya uçuş süresi 7-10 dakikaya düşecek" diyerek tehlikeye dikkat çekti. Putin ayrıca, Ukrayna vatandaşlarının NATO üyeliğini istemediğinin altını çizdi.

Sergey Lavrov: Türkiye’nin çıkarlarını dikkate alıyoruz Rusya'dan Türkiye açıklaması Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Dağlık Karabağ meselesinde Türkiye’nin çıkarlarını dikkate aldıklarını söyledi. Öte yandan Rus Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile karşılıklı uçuşların başlatılması noktasında anlaştıklarını açıkladı.

NATO'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması NATO'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, büyüklüğü ve stratejik konumu sebebiyle Türkiye'nin NATO için en önemli ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti.

Biden-Putin zirvesinin şifreleri belli oldu! Biden-Putin zirvesinin şifreleri belli oldu! ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinde insan hakları ihlallerini gündeme getireceğini söyledi.

Etiketler : NATO rusya putin ukrayna
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber