Tarih : 15.10.2021 - 16:47 Yorum : 0

2022 model Honda Civic ne kadar? Yeni model Honda Civic yurtdışı fiyatları belli oldu!

ABD’de satışa sunulan 2022 Model Honda Civic Sedan’ın yurt dışı fiyatları belli oldu. Japon otomobil üreticisi Honda, 2022 model Honda Civic Sedan, yenilenen özellikleriyle geçtiğimiz nisan ayı içerisinde tanıtılmaya başlanmıştı. Amerika’da satışa sunulan otomobilin yurtdışı fiyatları da bu şekilde belirlenmiş oldu. Peki 2022 model Honda Civic ne kadar, hangi fiyattan satışa çıkacak?

2022 model Honda Civic ne kadar? Yeni model Honda Civic yurtdışı fiyatları belli oldu!

Eskiye nazaran çok daha sade bir modelle müşterilerin önüne çıkan Honda Civic, hatchback ve sedan gövde tipiyle Avrupa’da satışa sunulacak. Geçtiğimiz nisan ayı itibariyle görücüye çıkan otomobil için 2022 model Honda Civic ne kadar? Honda Civic ne zaman gelecek? soruları, alıcıları tarafından sıklıkla aratılıyor ve net bir yanıt aranıyor. İşte detaylar..

HONDA CIVIC FİYATLARI NE KADAR?

Amerika’da satışa sunulan yeni model Civic Sedan’ların Avrupa pazarına çıkacağı bu dönemde yurtdışı fiyatları belli oldu. Verilen bilgilere göre 2022 Honda Civic fiyatları vergiler ve tescil masrafları hariç 21 bin 700 dolardan başlayacak. Sport donanım seviyesinin vergisiz ücreti de 23 bin 100 dolar olacak.

Önceki modellerine göre oldukça sade bir tasarıma sahip olan 2022 model Honda Civic Sedan, iç tasarımda da sade ve basit bir tasarıma başvurmuş. Apple CarPlay ve Androis Auto uyumluluğu olan 7’’ dijital bilgi eğlence sistemi monitörü, dokunmatik özelliğe sahip ve bir sürü kısayol tuşu içeriyor. Tourning paketinde standart olan ve diğer donanımlarda opsiyon durumdaki 12 hoparlörlü ses sistemine sahip Honda Civic, kablosuz şarj özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Güvenlik konusunu da oldukça dikkate alan 2022 model Honda Civic, beyin travması etkisini düşüren ön hava yastıklarıyla ve acil durum freni, adaptif hız sabitleyici ve trafik sıkışıklığı asistanı gibi donanımlarıyla ilgililerin beğenisini topluyor. Yeni modelinde iki adet motor seçeneği bulunduran Honda Civic, Amerika’da LX ve Sport donanım paketleriyle satışa sunulacak. Hacmi 2.0 olan bu motor, dört silindirli atmosferik benzinli ve 160 bg güce sahip.

EX ve Tourning paketinde yer alan ve L15B7 kodlu 1.5 litrelik VTEC Turbo üniteye sahip olan diğer motor seçeneğinde de 182 bg güç 240 Nm tork üretim mevcut. Üretimi bu yıl sona erecek olan 2022 model Honda Civic Sedan’ın Türkiye’ye Ekim ayı itibariyle geleceği konuşuluyor.

Etiketler : Honda Civic Honda Otomobil
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber