20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-10 06:18:02

Binlerce kişi mağdurdu! Nafaka kanunu yola çıktı, masada 2 formül var

AK Parti MYK toplantısında, bugün çalışmaları tamamlanmak üzere olan nafaka kanununda kademeli formülün öne çıktı. Teklife göre, nafaka süresine üst sınır ya da evlilik süresine göre nafaka verilmesi gündemde.

Binlerce kişi mağdurdu! Nafaka kanunu yola çıktı, masada 2 formül var
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meclis yeni döneme yeni gündem maddeleriyle giriyor. Bir gün evli kalıp ömür boyu nafaka ödeyenlerin şikâyeti uzun süredir konuşuluyordu. AK Parti kurmaylarının yaptığı çalışma bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Nafakaya üst sınır getirilmesi veya evlilik süresine göre ödeme gündemde. Binlerce insanın dört gözle beklediği düzenlemenin kısa bir süre içinde Meclis’e sunulması planlanıyor. AK Parti MKY'de spor yasası ile ilgili son durum da masaya yatırılacak. Yaklaşık 65 maddeden oluşan teklifle kulüpleri ve sporcuları ilgilendiren birçok yeni uygulamaya imza atılacak

KADEMELİ FORMÜL ÖNE ÇIKIYOR

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısını bugün gerçekleştirecek. AK Parti MYK toplantısı son olarak 30 Kasım’da yapılmıştı. Toplantıda, uzun bir süredir gündemde olan nafaka ile ilgili yapılması planlanan düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulması planlanıyor. Kademeli formülün öne çıktığı teklife göre, nafaka süresine üst sınır ya da evlilik süresine göre nafaka verilmesi gündemde. Çekişmeli boşanmalarda ise tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıkların eşler boşandıktan sonra karara bağlanması planlanıyor.

KULÜPLERE YENİ DÜZENLEME

Söz konusu düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmelerinin ardından tamamlanarak, kısa bir süre içerisinde Meclis’e sunulması planlanıyor. Bunun yanı sıra, toplantıda AK Parti’nin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı spor yasası ile ilgili son durum hakkında Erdoğan’a bir sunum yapılacak. Yaklaşık 65 maddeden oluşan spor yasa teklifinde ise, spor kulüplerinin Gençlik ve Spor Bakanlığından verilecek tescille kurulması sağlanacak. Spor kulüpleri yöneticilerinde olması gereken niteliklerin belirlendiği kanun teklifinde, kulüpler gerektiğinde bağımsız denetim kuruluşları tarafından da denetlenebilecek. Yapılan sözleşmeler Gençlik ve Spor Bakanlığına bildirilecek. Toplantıda ayrıca, Erdoğan kurmaylarından yeni ekonomi modeline ilişkin sahadan gelen görüş ve talepleri dinleyecek.

Etiketler