Tarih : 31.07.2015 - 17:15 Yorum : 0

Sehit Hamza Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak'ta terör örgütü PKK’lılar tarafından Gabar Dağı eteklerinde bulunan Görmeç Jandarma Taburu bölgesinde yol emniyetini alan askere yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan 3 askerden Onbaşı Hamza Yıldırım için Kocatepe Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Sehit Hamza Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Onbaşı Yıldırım için Cuma Namazı'nın ardından kılınan cenaze namazına; Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TOBB Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kocetepe Camii'nde cenazeye katılanlar "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı. Bazı vatandaşların "Askere vur emri verilsin" şeklinde bağırması dikkat çekti.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı namazın ardından şehidin naaşı bir süre silah arkadaşlarının omzunda taşındı. Şehidin naaşının top arabasına konulularak geçişi sırasında Başbakan Davutoğlu şehidin babası Haşim Yıldırım'ın elini hiç bırakmadı. Anne Şengül Yıldırım'ın ise zorlukla ayakta durduğu görüldü. Törenin ardından şehidin naaşı toprağa verilmek üzere memleketi Bala'nın Karahamzalı Köyü'ne gönderildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber