Tarih : 09.08.2016 - 18:29 Yorum : 0

Halisdemir'in ailesi kişisel yardımları kabul etmiyor

Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilerek darbenin önlenmesinde etkili olan Astsubay Halisdemir'in Niğde'de yaşayan ailesi, kendilerine yapılan kişisel yardımları kabul etmiyor.

Halisdemir'in ailesi kişisel yardımları kabul etmiyor

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kahramanlık hikayesini duyan vatandaşlar, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından şehidin Çukurkuyu beldesinde yaşayan ailesine yardım ulaştırmak için adeta seferber oluyor. Şehidin ailesi ise kendilerine ulaştırılmak üzere gönderilen yardımları kabul etmiyor.

Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her yerinden aileye yardım için talep geldiğini söyledi.

Yardımları kabul etmeyen ailenin rızasını alarak Çukurkuyu Sosyal Yardımlaşma Derneği bünyesinde yardımları kabul etmeye başladıklarını ifade eden Koçak, dernek adına Ziraat Bankasında açılan "TR53 0001 0002 1674 4679 5750 01" IBAN numaralı hesapta yardımların biriktirildiğini kaydetti.

"Toplanacak yardımlar eğitim, din ve ağaçlandırma alanlarında, şehidimizin adına kullanılacak"

Bu çalışma kapsamında gelirin dağıtımının şehit Halisdemir'in ağabeyi tarafından yapılacağını belirten İleri Koçak, "Toplanacak yardımlar eğitim, din ve ağaçlandırma alanlarında, şehidimizin adına kullanılacak ve tüm inisiyatif tamamen şehidimizin abisine ait olacak." dedi.

Koçak, gelen yardımların şehit ailesinin isteği doğrultusunda toplum yararına kullanılacağını aktardı.

"Şehidimiz onurlu bir kahraman, onun onurunu yaşatmamız lazım"

Yapılan yardımlarda aşırılık istemediklerini ve şehidin isminin reklam anlamında kullanılmaması gerektiğine dikkati çeken Koçak, şöyle devam etti:

"Ben Ömer'in anısının iyi bir şekilde yaşatılmasını istiyorum. Ailesinin onurlu, dik duruşu zaten ortada. Kasaba olarak biz de bir kahramana yakışır biçimde bunu arzu ediyoruz. Gelecek yardımlarda, insanların da buna göre davranmasını istiyorum. Aşırılık istemiyorum, 'biz şuraya şunu yaptık, bunu yapmayı düşünüyoruz' şeklinde konuşmak yerine icraata döksünler ve bu şekilde hareket etsinler. Çünkü şehidimiz onurlu bir kahraman, onun onurunu yaşatmamız lazım. Reklam anlamında kullanılmaması lazım."

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber