Tarih : 17.08.2019 - 15:35 Yorum : 0

Yaz yağmuru İstanbul'u vurdu! Meteorolojiden son dakika uyarısı

İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Unkapanı'nda alt geçitte bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Alt Geçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 110 kg yağış düştü. Sağanak yağmur nedeniyle İstanbul'da iptal edilen vapur seferleri yeniden başladı. Meteoroloji oluşabilecek sel, baskın, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yaz yağmuru İstanbul'u vurdu! Meteorolojiden son dakika uyarısı

İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Akşam saatlerine kadar etkisini sürdürmesi beklenen sağanak nedeniyle İstanbul'da tüm vapur seferleri iptal edildi. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

TRAMVAY VE VAPUR SEFERLERİ NORMALE DÖNDÜ
İstanbul kuvvetli sağanak yağışın etkisi altına girdi. Tüm vapur seferleri yağmur nedeniyle gerçekleştirilemedi. Bununla birlikte Sirkeci, Eminönü ve Bakırköy sahil yolu yağış nedeniyle su altında kaldı ve ulaşımda aksamalar yaşandı. Kabataş-Bağcılar tramvay seferi yağıştan dolayı oluşan su birikintileri nedeniyle yapılamıyordu. Yağışın etkisini kaybetmesiyle birlikte ulaşımdaki aksamalar sona erdi ve vapur, tramvay seferleri normale döndü.

BAKIRKÖY SAHİL YOLU SU ALTINDA
Sirkeci, Eminönü ve Bakırköy sahil yolu yağış nedeniyle su altında kaldı ve ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

EMİNÖNÜ ALT GEÇİTTEKİ ÇARŞI SU ALTINDA
Eminönü alt geçitte bulunan çarşıyı su bastı. Çarşıya dolan metrelerce su nedeniyle iş yerleri su altında kaldı. 

BAHÇELİEVLER'DE YAĞIŞ NEDENİYLE YOL ÇÖKTÜ
Bahçelievler’de yoğun yağış nedeniyle yolda çökme meydana gelirken, üzerindeki park halindeki araç ise suya gömüldü. Metro şantiyesinde bulunan iş makinasıyla araç çıkartılırken, çukur çevresinde güvenlik önlemi alındı. 

UNKAPANI ALT GEÇİDİNDE 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
İstanbul'daki etkili olan şiddetli yağış sonrası Unkapanı alt geçidinde bir kişinin cansız bedeni bulundu.

YOLLARDA SU BİRİKİNTİLERİ OLUŞTU
İstanbul'da beklenen yağmur etkisini göstermeye başlarken yağmurla birlikte yollarda su birikintileri oluştu.

Bahçelievler’de aniden bastıran yağmurla birlikte bazı yollarda su birikintileri oluştu. Araçlar ilerlemekte güçlük çekerken bazı araçlar ise suda mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar itfaiye ekipleri tarafında kurtarıldı. 

ÜSKÜDAR'DA KARA İLE DENİZ BİRLEŞTİ
İstanbul'da etkili olan yağış sonrası Üsküdar'da kara ile deniz birleşti.

YOĞUN YAĞIŞ SONRASI YOL ÇÖKTÜ
Üsküdar Bosna Bulvarı üzerinde yoğun yağış sonrası yapımı devam eden yol çöktü.

Yağış sonrası çalışma yapılan alandaki toprak kaydı. Cadde tamamen trafiğe kapatıldı. 

 

METEOROLOJİDEN UYARI GELDİ

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, kuvvetli yağış konusunda uyarı yaptı.

Açıklamada, son radar verileri ve tahminlere göre, Avrupa Yakası'nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanağın bugün akşam saatlerine kadar Boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli olmasının beklendiği, bu nedenle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

AKŞAM SAATLERİNE KADAR SÜRECEK
Yapılan açıklamada, "Son radar verileri ve tahminlere göre; İstanbul'un Avrupa Yakası'nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerine kadar boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli (15-40 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber