Tarih : 14.04.2017 - 20:24 Yorum : 0

Yıldırım: Milletin kardeşliğini güçlendirmek için mücadele veriyoruz

Başbakan Yıldırım, "15 yıldır biz Türkiye'nin birliğini, beraberliğini, milletin kardeşliğini güçlendirmek için mücadele veriyoruz." dedi.

Yıldırım: Milletin kardeşliğini güçlendirmek için mücadele veriyoruz


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Sincan ilçesindeki Lale Meydanı'nda partisince düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

"En başından beri duruşumuz çok net" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak. Bunun dışında hiçbir şeyi bu millet kabul etmez. Ne federasyonu ne eyaleti ne de bir ayrışmayı asla kabul etmeyiz, buna fırsat vermeyiz. 15 yıldır biz Türkiye'nin birliğini, beraberliğini, milletin kardeşliğini güçlendirmek için mücadele veriyoruz. İnşallah 16 Nisan'da sandıklardan 'evet' çıkacak, Türkiye kazanacak."

"O yaptığınız zulümlerin hesabını soracağız"

Başbakan Yıldırım, bir yandan 18 maddelik değişikliği millete anlattıklarını, bir taraftan da ana muhalefetin yalan yanlışla milletin kafasını karıştırmasının önüne geçmeye çalıştıklarını kaydetti.

Vatandaşın, anayasaya kim karşı çıkıyorsa, ona bakıp karar vermesi gerektiğine dikkati çeken Yıldırım, şunları söyledi:

"Terör örgütü, Kandil karşı çıkıyor mu? 'Evet çıkarsa biz biteriz.' diyor. Evet çıkacak siz de biteceksiniz. Kandilinizi söndüreceğiz. O yaptığınız zulümlerin, ölümlerin hesabını soracağız. Başka kim karşı çıkıyor? FETÖ karşı çıkıyor. Almanya'da, içeride dışarıda sürekli propaganda yapıyor. 'Aman hayır verin, hayır verin' diyor. Bu millet pazar günü bunun cevabını verir mi? O zaman siz görürsünüz. Başka kim karşı çıkıyor? Avrupa ülkelerinin bazıları da karşı çıkıyor. Öylesine karşı çıkıyorlar ki terör örgütlerinin orada kampanya yapması için her türlü imkanı sağlıyorlar, Türkiye'den bakanlar, milletvekilleri gidince onlara engel oluyorlar. Atlarıyla, itleriyle insanların üzerine gidip onları yaralıyorlar. Bunlar Türkiye'nin iyiliğini mi istiyor? Hayır. O halde cevabımız evet."

"Bizde kardeşlik var"

Başbakan Yıldırım, geçmişten bu yana Sincan'ın demokrasinin ve özgürlüğün ne demek olduğunu çok iyi bildiğini belirtti.

Pazar günü bir seçim yapmayacaklarını, Türkiye'nin geleceğine karar vereceklerini anlatan Yıldırım, şu görüşlerini paylaştı:

"Gençlerimizin, torunlarımızın geleceğine karar veriyoruz. Türkiye darbelerle, muhtıralarla, cuntalarla yaşamaya devam mı edecek, yoksa milletin iktidarıyla yoluna devam mı edecek? Millerin iktidarıyla sürekli istikrarla yolumuza devam edeceğiz, inşallah. Kardeşlerim şunu aklınızdan çıkarmayın. Pazar günü ülkemizin geleceği için en iyi tercihi yapacaksınız. Bazı kendini bilmezler 'Bakın ha evet verirseniz, nasıl düşmanı İzmir'den denize döktük, sizi de dökeriz' dediler. Onları biz denize dökmeyiz. Bizde kin yok. Bizde intikam yok. Bizde kardeşlik var. Biz ancak bunu diyenleri sandığa gömeriz, sandığa."

Yıldırım, konuşmasını tamamlamasının ardından, Sincan esnafını ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım: Ne eyaletiymiş! Başbakan Yıldırım: Ne eyaletiymiş! Başbakan Binali Yıldırım Etimesgut'ta eyalet dedikodularına bir kez daha cevap verdi.

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na tavsiye Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na tavsiye Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘yeni anayasa maddelerini okuması’ tavsiyesinde bulunarak, “Benim ona bir tavsiyem var. Daha iki günün var, bugün yarın, olmadı sandığa gitmeden önce de kahvaltıdan önce aç şu değişiklikleri bir oku. Öğren, öğren, buna senin de ihtiyacın var” dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber