Tarih : 10.06.2021 - 19:58 Yorum : 0

3 yeni meslek grubu aşılamaya dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında yarından itibaren aşılama programına dahil edilecek yeni meslek gruplarını duyurdu.

3 yeni meslek grubu aşılamaya dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı konusunda müjdeleri peş peşe verdi. Bugün itibarıyla 32 milyon 213 bin 119 kişinin aşılandığı Türkiye'de gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının Kovid-19 aşılamalarının yarın başlayacağı bildirildi.

Bakan Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin" mesajını verdi.

KUAFÖRLER AŞILANACAK

Daha sonra yeni bir paylaşım daha yapan Bakan Fahrettin Koca, aşı programına kuaförlerin de alındığını belirtip, "Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

AVUKATLAR DA LİSTEYE EKLENDİ

Sağlık Bakanı Koca, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların aşı programına dahil edildiğini belirtip,"Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin" dedi.

10 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 10 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 10 Haziran 2021 Türkiye günlük koronavirüs tablosunu sağlık bakanlığı açıkladı. Vaka sayısında düşüşün görüldüğü tabloda 24 saatte 6 bin 408 yeni vaka belirlendi.

45 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanmaya başladı 45 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanmaya başladı Sağlık kuruluşları, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 45 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşılama sürecine başladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber