Tarih : 11.05.2021 - 18:50 Yorum : 0

Bakan Koca: İstanbul'da vaka sayısı yüzde 65 azaldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul’da vaka sayısı ve poliklinik başvuruları yüzde 65 oranında azaldığını açıkladı.

Bakan Koca: İstanbul'da vaka sayısı yüzde 65 azaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından İstanbul'da sağlık yöneticileriyle yaptıkları toplantının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Koca, toplantıya ilişkin şunları kaydetti: "İstanbul'da sağlık yöneticilerimizle salgının seyrini değerlendirdik. Vaka sayısı ve poliklinik başvuruları yüzde 65 azaldı. Hastaneye yatışta yüzde 50, yoğun bakıma yatışlarda üçte bir oranında düşüş var. İstanbul gösterdiği sabrın meyvesini alıyor. Salgını durdurmak elimizde."

Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı. Tüm şehirlerde vaka sayısının azalacağını ifade eden Koca, "Son hafta vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kırklareli, Çanakkale, Düzce, İstanbul ve Tekirdağ. Vaka sayılarındaki düşüş yaygın şekilde tüm illerimizde yaşanacak." dedi.

DSÖ: Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları düşüyor DSÖ: Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları düşüyor Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın pek çok bölgesinde Kovid-19 vaka ve ölüm sayılarının düştüğünü bildirdi.

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber