Tarih : 08.06.2021 - 11:05 Yorum : 0

Biontech aşısı aile hekimleri tarafından yapılabilecek

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter adresinden yaptığı açıklamada sadece hastanelerde yapılması mümkün olan BioNTech aşısının, artık aile hekimleri tarafından da uygulanabileceğini duyurdu.

Biontech aşısı aile hekimleri tarafından yapılabilecek

Sağlık Bakanı Fahretti Koca'dan, Biontech aşılamasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Koca, sadece hastanelerde gerçekleştirilen BioNTech aşılamasının, önümüzdeki süreçte aile hekimleri tarafından da yapılacağını söyledi.

'AİLE HEKİMLERİMİZ DE DEVREDE'

Twitter'dan yaptığı paylaşımda aşıya erişimde yeni kolaylıklar sağlandığını vurgulayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-Nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı.

90 MİLYON DOZLUK ANLAŞMA İMZALANMIŞTI

Türkiye, Pfizer ile BioNTech'in geliştirdiği Kovid-19 aşısından 30 milyon dozu opsiyonlu olmak üzere 90 milyon doz daha satın almak anlaşma imzalamıştı. BioNTech firması tarafından yapılan açıklamada, aşının 60 milyon dozunu Türkiye'ye göndermek için Sağlık Bakanlığı ile anlaşıldığı ve anlaşmada ayrıca 30 milyon opsiyon doz aşı için de mutabakata varıldığı belirtilmişti.

Biontech aşısıyla ilgili merak edilenler Biontech aşısıyla ilgili merak edilenler Türkiye, Alman Biontech aşısıyla ilgili yeni bir anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre eylül ayına kadar 120 milyon doz Biontech aşısı gelecek. Yeni anlaşma koronavirüsle mücadelede Türkiye’nin elini ciddi anlamda güçlendirecek. Peki Biontech aşısının avantajları ve dezavantajları neler?

Uğur Şahin tarih verdi: Biontech'in 3. dozu ne zaman yapılacak? Uğur Şahin tarih verdi: Biontech'in 3. dozu ne zaman yapılacak? Biontech'in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada Biontech aşısının üçüncü dozunun ne zaman yapılması gerektiğini açıkladı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber