2022-05-27 14:28:26 | Son Güncelleme : 2022-05-27 14:42:10

15 dakikada 10 yıl genç görünün! Kadınların eski çağlardan gelen genç görünme sırrı!

Gergin, gözeneksiz ve genç görünen bir cilt herkesin hayali. Şehir yorgunluğu, iş stresi okul telaşı derken cildiniz yıpranabilir, akneli ve siyah nokta problemlerine neden olabilir. Eski çağlardan bu yana yüze buz uygulamak güzellik sırları arasında uygulaması en kolay yöntem olarak biliniyor. Ancak basit deyip geçmeyin. Yanlış uygulamadığınızda yüzüne buz yanıkları ve tahriş meydana gelebilir. İşte yüze buz uygulamanın faydaları ve dikkat edilmesi gerekenler…

Cilt bakımı için uygulayacağınız yüze buz sürme yöntemi ile hem paranız cebinize kalacak hem de 10 yıl genç görüneceksiniz.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Cilt bakımı için uygulayacağınız yüze buz sürme yöntemi ile hem paranız cebinize kalacak hem de 10 yıl genç görüneceksiniz.

Darbe sonucu vücutta meydana gelen morluk ve şişlikleri buz yardımıyla yok etmek eski zamanlardan bu yana bilinen bir yöntemdir. Ancak buz ile gelen faydalar yalnızca bundan ibaret değil. Sağlıklı bir cilt için küçük ipuçları ile pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte yüze buz sürmenin akıllara durgunluk veren faydaları 

YÜZE BUZ SÜRMEK FAYDALI MI? 

Eski zamanların güzellik sırrı olarak bilinen yüze buz sürmek yeniden gündemi meşgul ediyor. Peki yüze sürmek faydalı mı? 

Yüze buz uygulamak kanın cilt yüzeyinin altında yükselmesine neden olur. Sabahları kalktığınızda; yetersiz beslenme, kötü bir rüya ya da sağlıksız uyuma posizyonları nedeniyle şişkin hissederek uyanırsanız yüzünüze buz sürerek normal görüntünüze kavuşabilir ve buna ek olarak canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. 

ŞİŞKİNLİK ARTIK DERT DEĞİL

Cilde soğuk kompres lenfatik sistemden fazla sıvıyı boşaltmaya yardımcı olur ve bu da yüzdeki şişkinliği azaltır. Uzmanlar yaraların ve darbe sonucu oluşan ezikliklerin tedavisinde kullanılan buzun cildin şişkinliğine de iyi geldiğini ifade ediyor. 

GÖZ ALTI TORBALARINA ELVEDA! 

Genel şişliği azaltan aynı lenfatik drenaj, özellikle şişkin göz altı bölgesinin görünümünü azaltabilir. Gözlerin altına hafifçe buz uygulamak, sıvı birikimini serbest bırakmaya, toksinleri boşaltmaya ve sıkılaştırıcı bir etkiye sebep olur. 

AYDINLIK BİR CİLT BUZ İLE MÜMKÜN

Şehir kirliliğinin tetiklediği soluk cildinizi yüze buz uygulayarak hem ucuz hem de doğal yoldan ışıltılı hale getirebilirsiniz. 
Yüze buz sürmek kan damarlarını daraltır. Bu da gözeneklerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken parlak bir görünüm sağlar.

YÜZE BUZ NASIL SÜRÜLÜR?

 Cildinizi güzelleştirmek sahip olmanız gereken tek şey su ve dondurucu. Hem ekonomik hem de etkili cilt bakımı işte bu ikisiyle mümkün. Uzmanlar ciltte tahrişe ve kızarıklığa neden olabileceğinden doğrudan yüzünüze uygulamayı önermez. Peki yüze buz nasıl sürülür? 

Buzun yakıcı ve tahriş edici gücüne karşılık yüzünüzü ve ellerini korumak için ince bir beze buz küpünü sarın ve yüzünüze hafifçe masaj yapmaya başlayın. Dairesel hareketlerle buzu cildinize sürün. Ağız çevresi, çene, alın, burun ve gözaltına masaj yaparak buzu gezdirin. 

Buzun cildinizin herhangi bir bölümünde çok uzun süre kalmasına izin vermeyin. Bu durum cildinizin tahriş olmasına, kızarmasına ve çok fazla kurumasına neden olabilir. 

YÜZE BUZ SÜRMEK ZARARLI MI? 

Yüze buz uygulamak genelde herkes için güvenilir bir yöntemdir. Ancak belirli koşullar altındaki insanların uzak durması gerekiyor. İşte yüze buz sürmenin zararlı olduğu zamanlar. Yüze buz uygulamak, özellikle cildi zaten hassas olan kişilerde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir.

Cildinizin altında küçük kırmızı çizgilerden oluşan bir örümcek ağı görüyorsanız, onları daha da kötüleştirebilecek ve iyileşmeyi önleyebilecek buzdan kaçının.

YÜZE BUZ NE ZAMAN SÜRÜLÜR? 

Yüze buz uygulamak akne, genetik göz altı torbaları, kırışıklıklar veya diğer sorunlar gibi cilt sorunları tamamen ortadan kaldırmasa da çözümüne fayda sağlar. Peki yüze buz ne sıklıkla sürülür mi?

Uzmanlar günde bir defa yüze buz sürmenin yeterli olduğunu söylüyor. 

Etiketler