Tarih : 15.09.2021 - 21:22 Yorum : 0

'Arap turist' kılığına giren polisler ceza yağdırdı

İstanbul'da kısa mesafe, taksi değişim saati ve taksimetrede yazan fiyatın fazlasının istenmesi gibi şikayetlerle uzun süredir gündemde olan taksiciler, 'Arap turist' kılığındaki sivil polislerin denetimine takıldı. Çok sayıda sürücüye 144’er TL cezai işlem uygulandı.

İstanbul Eminönü'nde sivil trafik polisleri Arap turist kılığında bindikleri taksilerde denetim gerçekleştirdi. Denetimde, kısa mesafe gitmek isteyenleri araca almayan, sigara içen, taksimetre açmayan, cep telefonu kullanan ve emniyet kemeri takmayan taksicilere ceza yağdı.

CEZADAN KAÇAMADILAR

Eminönü’nde taksilere Arap turist kılığında binen sivil ekipler, kurallara uymayan sürücüleri denetim noktasına çekti. Denetimde taksicilere taksimetre açmamaktan 652 TL, seyir halinde cep telefonu kullanmaktan 314 TL, emniyet kemeri takmamak, sigara içmek ve kısa mesafeye yolcu almamaktan 144’er TL cezai işlem uygulandı.

Taksi şoförleri yaptıklarını kabul etmese de cezadan kaçamadı.

“CEZASI OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA NE YAPALIM”

Sigara içmekten dolayı ceza yiyen taksi şoförü Ergün Çelik, “Müşteriyi indirdikten sonra sigara içtik. Cezası olduğunu biliyorum ama ne yapalım? Kaç para yazarlarsa artık o kadar ceza yiyeceğiz” dedi.

“KISA MESAFE YOLCU ALMIYORLAR”

Kurallara uymayan taksicilerle ilgili konuşan taksi şoförü Aydın Önder, “İçimizde maalesef yapanlar var. Özellikle bu bölge çok yoğun olduğu için kısa mesafe yolcu almıyorlar. Denetimlerin yapılması lazım” diye konuştu.

Taksimetre açmayan bir taksici kendisini görüntüleyen basın mensuplarına “Hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber